технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ДИФУЗІЙНОГО КАРБІДНОГО ПОВЕРХНЕВОГО ЛЕГУВАННЯ (ДКПЛ)


Призначення розробки: Призначено для модифікації поверхневих властивостей захищеного виробу в відповідності з специфічними умовами його використання.

Рекомендована область застосування: Хімічна, нафтогазодобувна, содова промисловість, металургія, важке машинобудування.

Переваги перед аналогами: Аналогами можна вважати технології CVD та PVD, які дозволяють наносити карбідні захисні шари. Недоліками цих технологій в порівнянні з ДКПЛ є остаточна пористість покриття, адгезійний зв"язок з захищенним зразком та захисним шаром, на порядок вище собівартості. Для ДКПЛ характерне значне зменьшення витрат дорогих легуючих елементів, таких як Cr, Ti, Ni, Mo, V та інших. Вартість однієї тони захищених виробів складає приблизно 10% від вартості титану, або 25-30% від вартості нержавіючьої сталі.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Технологію розроблено з ціллю заміни об'ємно-легованих нержавіючих сталей, які використовуються в самих агресивних середовищах хімічної та добувної промисловості, на поверхнево-легованні. Вуглецеві сталі та чавун, які захищені по технології ДКПЛ, не поступаються в корозійний стійкості, а в багатьох випадках переважають високолеговані нержавіючі сталі та сплави на основі нікелю. Захисний карбідний шар має також високу зносостійкість, завдяки чьому іншим направленням використання технології є захист ріжучого та штампованого інструментів. Технологію розроблено в НТУ «ХПІ» на основі відкриття № 368 і не має аналогів в світі. Деталі, виготовлені з вуглецевої сталі та захищені по технології ДКПЛ, набувають корозійну стійкість титану та нержавіючої сталі. Вони також набувають в десятки разів більшу стійкість к абразивному зносу в порівнянні з цими сплавами. Поверхневе леговання практично не впливає на розміри захищених виробів. Обмежених розмірів деталей, які можуть бути ефективно захищені, немає. Стійкість до ерозії при високих температурах також може бути значно поліпшена. Найкращими матеріалами для застосування технології ДКПЛ є вуглецева сталь, сірий та ковкий чугун та низьколегіровані високопробні сталі. Розробка захищена 27 патентами ведучих країн світу. Пропонується двоетапний інвестиційний проект, в відповідності з яким на першому етапі планується створення пілотної дільниці ДКПЛ потужністю 300 т/год захищених виробів для доведення технології листового прокату, захист малогабаритних виробів за згодою з ціллю повернення засоби, вкладених на першому етапі. Об"єм інвестицій, необхідних для реалізації першого етапу складає 140 тис.$. В залежності від номенклатури виробів окупність першого етапу складає 12-18 місяців після виходу на проектну потужність. На другому етапі пропонується створити виробництво поверхнево-легованної сталі потужністю 11000 т/год. Проект передбачає рекуперацію до 80% тепла та являє собою екологічно чистим. Орієнтовний об"єм інвестицій 1,2 млн.$. Окупність 12 місяців після виходу на проектну потужність. Готовність проекту до реалізації складає 100% по першому етапу та 90% по другому. Технологію було впроваджено в 1989 році. Дільниця потужністю 360 т/год окупилась за 12 місяців. В 1990 році чистий прибуток склав 2000$.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 1 шт.
є патентів України -- 1 шт.
є патентів інших країн -- 27 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Створення спільного підприємства
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: