технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕРМОДИНАМІКА ЛАТЕРАЛЬНОЇ ЕПІТАКСІЇ КРЕМНІЄВИХ ШАРІВ ДЛЯ ДЕШЕВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ


Призначення розробки: Термодинаміка латеральної епітаксії кремнієвих шарів призначена для дешевих елементів сонячних батарей, що використовуються в сонячній енергетиці.

Рекомендована область застосування: Сонячна енергетика.

Переваги перед аналогами: Новизна: Термодинамічне та комп’ютерне моделювання технологічного процесу вирощування шарів проводиться в Україні вперше. Даний спосіб вирішення проблеми буде конкурентоспроможним.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Економічна привабливість розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість: Зараз пошук умов вирощування таких шарів здійснюється емпіричним шляхом. Це вимагає великих часових та матеріальних витрат. Вирішити проблему пропонується теоретичними методами за допомогою термодинамічного аналізу та комп’ютерного моделювання такого багатофакторного технологічного процесу. Термодинамічний аналіз дозволить розробити комп’ютерні програми, які дозволять швидко та з високою вірогідністю прогнозувати умови кристалізації матеріалу з наперед заданими властивостями. Такий підхід призведе до економії дорогих вихідних матеріалів та скорочення часу впровадження знайдених умов кристалізації матеріалу в його виробництві.

Опис розробки:
()
Суть розробки: Стримуючим фактором розвитку сучасної сонячної енергетики слід вважати високу собівартість її основних компонентів – кремнієвих елементів. Одним з перспективних напрямів вирішення цієї проблеми є вдосконалення та здешевлення технологічного процесу їх отримання. Пропонується термодинамічна модель, яка дозволяє з високою вірогідністю прогнозувати технологічні умови вирощування кремнієвих шарів з рідкої фази, збагаченої оловом, методом латеральної епітаксії (епітаксія на частково покритих маскою підкладках). Розробка належить до галузі сучасного напівпровідникового матеріалознавства. Стан готовності розробок: Розроблені термодинамічні уявлення, що описують процес вирощування кремнієвих шарів методом латеральної епітаксії. Розроблене математичне забезпечення розв’язання задачі та отримані попередні результати. Ця частина роботи опублікована в провідних виданнях Української та Російської АН. Результати впровадження: Попередні результати застосовуються при виборі умов отримання епітаксійних шарів у ЖДТУ (Україна) та Люблінському технічному університеті (Польща).

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: