технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

САМОРОЗПОВСЮДЖУЮЧИЙСЯ ВИСОТЕМПЕРТУРНИЙ СИТЕЗ (СВС) ЛЮМІНОФОРНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЦИНКУ ТА СІРКИ


Призначення розробки: Винахід відноситься до хімічної промисловості і може бути використаний при виробництві люмінофорів. Забезпечує підвищення щільності полікристала ZnS та його структури, а також розширення області спектра люмінесценції.

Рекомендована область застосування: Міністерство промислової політики, підприємства і організації, зайняті у сфері розробки і виготовлення нових люмінофорних матеріалів і пігментів.

Переваги перед аналогами: Основні переваги СВС-методу отримання сульфіду цинку перед іншими існуючими методами - пічними, зонної плавки, методом осадження та ін. - полягають насамперед у його дешевизні і одностадійності, відносній простоті управління властивостями цільових продуктів, а також в тому, що метод є енерго- і ресурсозберігаючим.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Ціна люмінофорів на основі сполук цинку і сірки, отриманих запропонованим СВС-методом, складає 440 грн./кг (для порівняння - традиційним методом - 770 грн./кг,зарубіжними методами - 1650 грн./кг).

Опис розробки:
()
Спосіб реалізують шляхом пошарового горіння шихти, спресованої з порошків вихідних елементів, в замкнутому об'ємі під тиском інертного газу при ініціації горіння в запалювальному шарі шихти того ж складу. З метою підвищення густини полікристала і поліпшення його структури, порошки вихідних елементів беруть дисперсністю не більше 10 мкм в співвідношенні, відповідному формулі ZnS, запалювальний шар розміщують на відстані не менше 10 мм від спресованої шихти і ініціацію горіння проводять при тиску інертного газу 40-120 атм.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: