СИСТЕМИ СЕЛЕКТИВНОЇ ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ ТВЕРДИХ МІНЕРАЛЬНИХ РЕСУРСІВ В ПОЛІ ВІДЦЕНТРОВИХ СИЛ І СТВОРЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ РУД
Призначення розробки:
Для забезпечення оптимізації розміру подрібнюваного матеріалу для подальшої ефективної переробки з мінімальними витратами електроенергії.
Рекомендована область застосування:
Охорона праці, екологія, геотехнічна та гірнича механіка.
Переваги перед аналогами:
Обладнання дозволяє отримати продукт розміром 5-10 мм на відміну від існуючих конусних дробарок, що подрібнюють руду в стадіях мілкого дроблення до розміру 25-30 мм, що дозволить на 15-20% знизити витрати електроенергії в процесах рудопідготовки і на стільки ж підвищити продуктивність.
Нова технологія рудопідговки на базі даного обладнання, дозволяє замінити в стадії дрібного подрібнення високоенергоємні і металоємні конусні дробарки типу КМДТ на низькоенергоємні відцентрові дезінтегратори менш витратні в експлуатації, які, крім цього, забезпечують селективне руйнування руди і підвищують якість концентрату (тобто вміст заліза в концентраті) на 1,5-2 %, що дозволить підвищити його конкурентоспроможність на світовому ринку продукції чорної металургії.
Стадія завершеності розробки:
Випробувано в режимі дослідної експлуат
Техніко-економічний ефект:
Отримання дробленого продукту, розмір якого менше на 5-10 мм з селективним розкриттям корисного компоненту дозволило підвищити продуктивність обладнання на 17-20 % і якість залізорудного концентрату на 1,5-2 %, що робить цей продукт конкурентоспроможним на світовому ринку.
Опис розробки:
() Розробка теоретичних основ твердих матеріалів в полі відцентрових сил, створення принципово нової технології і конструкції відцентрового дезінтегратора з демпфіруючою опорою розгінного ротора, що дозволить втілити нову концепцію рудопідготовки - перерозподіл енерговитрат між циклами дроблення подрібнення в напрямку збільшення питомої ваги циклу дроблення.
Такий новий підхід до процесу рудопідготовки обумовлюється тим, що в даному процесі лише 5 % електроенергії витрачається на процес дроблення руди, а 65 % - на процес подрібнення (помолу). Тому перспективною стратегією в цьому напрямку є зниження крупності дробленого продукту з 20-30 мм до 5-10 мм, так як кожний міліметр зниження крупності циклу дроблення дозволяє на 1,0-1,5 % знизити енергоємність і на стільки ж підвищити продуктивність технологічного процесу подрібненні руди, що в цілому дозволить знизити витрати електроенергії і настільки ж підвищити продуктивність подрібнення руди. При цьому за рахунок селективного руйнування руди у відцентровому дезінтеграторі підвищується якість концентрату (тобто масова частка корисного компоненту) на 1,5-2,0 % .
Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ
Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня
Фотодоповнення
Країна
Україна
Для отримання додаткової інформації звертайтесь:: E-mail: gal@uintei.kiev.ua
|