АНАЛІЗ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ (ДДЗ) ЗАСОБАМИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ (ГІС)
Призначення розробки:
Космічний моніторинг (КМ) трансгранічних надзвичайних ситуацій, формування регіональних ГІС і геоінформаційних ресурсів на основі даних дистанційного зондування для рішення геоекологічних проблем республіки Казахстан (ДДЗ).
Рекомендована область застосування:
Основні напрямки досліджень:
- КМ стану об'єктів поверхні на базі супутникових знімків і GPS технологій (водні об'єкти, дорожня мережа, лісове господарство, області підтоплення);
- КМ трансграничних надзвичайних ситуацій на основі ДДЗ;
- оптимізація просторової мережі технологічних об'єктів нафтогазових підприємств із урахуванням їх віддаленості від населених пунктів, доріг, інженерно-геологічних умов, характеру місцевості;
- методологія керування великомасштабними, комплексними базами геоданих ДЗ;
- створення на основі ДДЗ регіональних ГІС-проектів КМ промислових алгомерацій і урбанізованих територій.
Переваги перед аналогами:
Можливість швидкого переходу від попередньої обробки й тематичного дешифрування до моделювання й просторового аналізу засобами геоінформаційних систем.
Стадія завершеності розробки:
Розроблено робочу документацію
Опис розробки:
() Інтенсивно розвиваються ГІС і ДЗ - одне з універсальних інтегрованих інформаційно-технологічних засобів рішення регіональних геоекологічних проблем. ГІС інтегрують технології роботи з базами даних ДЗ, процедури математичного аналізу й методи образно-картографічного подання результатів стосовно до завдань нагромадження, обробки й подання геопросторової інформації, що часто є вирішальною для забезпечення розвитку регіону, планування й керування територіями. ГІС-технології забезпечують однакову (просторову) уніфікацію такої інформації і її сполучене використання. ДДЗ і ГІС являє собою набір тематичних шарів, у кожному з яких утримуються картографічні зображення об'єктів і відповідні їм табличні дані. Всі відомості мають єдину географічну прив'язку в певній проекції, що забезпечує глобальний взаємозв'язок об'єктів.
Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів Спільне доведення до промислового рівня
Фотодоповнення
Країна
Казахстан
Для отримання додаткової інформації звертайтесь:: E-mail: gal@uintei.kiev.ua
|