технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УДОСКОНАЛЕНА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА, ПОЧВОЗАХИСНА Й ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБЛЕННЯ СОЇ


Призначення розробки: Впровадження енергоощадливої, ґрунтозберігаючої та екологічно безпечної технології вирощування сої, що дозволить максимально визначити продуктивність культури, розширити посівні площі за рахунок основних посівів, реалізувати біоенергетичний потенціал рослин з мінімальними витратами робочої сили і матеріальних ресурсів, збереженням та відтворенням родючості ґрунту, підвищити продуктивності культури та одержати якісну екологічно чисту продущію для використання у годівлі ВРХ, свиней і птиці.

Рекомендована область застосування: Сільськогосподарське виробництво, кормовиробництво

Технічна характеристика: Дослідженнями встановлено, що урожайність сої може сягати 32-35 ц/га і більше. Це свідчить про перспективу її вирощування в умовах західного Лісостепу, де ґрунтово-кліматичні умови, в основному, відповідають біологічним особливостям сої. Збільшення виробництва насіння можливе шляхом використання нових і оптимізація існуючих систем агротехнічних прийомів вирощування культури. Надійним шляхом збільшення виробництва високоякісної екологічно чистої продукції з сої, а також підвищення родючості ґрунту та збереження його від ерозії є впровадження у виробництво удосконаленої енергоощадної, грунтозберігаючої, екологічно безпечної технології вирощування сої, яка базується на оптимальному функціонуванні симбіотичної системи, обмеженому використанні пестицидів і мінеральних добрив, особливо азотних. У селянсько-фермерському господарстві "Кузьминці" Теофьіпольського району Хмельницьким області при проведенні виробничої перевірки технології середня урожайність насіння сої в 2007-2008 рр. становила 30,6 ц/га на площі 50 га. Собівартість насіння дорівнювала 40,8 грн./ц, рентабельність 389%. Структура витрат на вирощування сої: Показники Грн./г % Оплата праці 50 3,9 Пальне 200 16,0 Добрива, всього 450 36,0 в т. ч. фосфорне 150 12,0 калійне 150 12,0 азотне 150 12,0 Фосфонітрагін (полі штам) 40 3,4 Насіння 250 20,0 Пестициди, всього 150 11,9 в т. ч. гербіциди 150 11,9 Амортизаційні відрахування 110 8,8 Всього: 1250 100

Переваги перед аналогами: Використання удосконаленої енергоощадної, грунтозберігаючої, екологічно безпечної технології вирощування сої, яка базується на оптимальному функціонуванні симбіотичної системи, обмеженому використанні пестицидів і мінеральних добрив, особливо азотних забезпечує приріст урожаю насіння на 22-26%, вміст білку збільшується на 3%, жиру - на 1%, поліпшуються інші показники якості. Впровадження технології у виробництво забезпечує також підвищення родючості грунту та збереження його від ерозії.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Економічна ефективність технології: Вартість валової продукції 30,6 ц/га х 200 грн./ц = 6120 грн./га Чистий дохід 6120 - 1250 = 4870 грн./га Собівартість 1 ц насіння 1250 : 30,6 ц/га = 40,8 грн./ц Рівень рентабельності 4870 : 1250 х 100 = 389% Виробнича перевірка технології вирощування сої та її економічна ефективність в цінах на 20.03.2009 року Показник Подільська технологія вирощування сої Удосконалена енергозберігаюча грунтозберігаюча екологічно технологія вирощування сої Урожайність 25,0 30,6 Витрати на 1 га посіву, грн. 1047 1250 Собівартість 1 ц 41,9 40,8 Чистий дохід з 1 га 3953 4870 Рівень рентабельності, % 377,6 390 Вартість валової продукції, грн./га 5000 6120 Очікувана економічна ефективність від впровадження технології за планом 30 тисяч га х чистий прибуток 4800 грн./га = 144 тис. грн.

Опис розробки:
()
Оцінка науково-технічного рівня розробки - не має аналогів у світі або краща за існуючі в світі аналоги; не має аналогів в Україні. Проектом дано теоретичне, прикладне та агроекологічне обгрунтування розробки та удосконалення оптимальних систем заходів вирощування сої для формування її продуктивності в умовах західного Лісостепу з метою виробництва конкурентної у ринковому середовищі продукції рослинництва. Встановлені критерії впливу попередників, сівозмін, обробітку ґрунту, системи живлення та захисту посівів від шкідливих організмів, строків і способів сівби, норм висіву, схем розміщення рослин на площі, урожайність сої. Удосконалено та розроблено нові системи заходів вирощування культури. Проведено аналіз і дана агробіологічна оцінка параметрів формування урожаю сої залежно від систем заходів при її вирощуванні. Визначено вплив факторів інтенсифікації (добрив, обробітку грунту, захисту від шкідливих організмів та бактеризації насіння) на зміну кількісних параметрів ценозу, проходження морфологічних процесів, на симбіотичні системи, формування максимальної вегетативної та генеративної маси рослин. Обґрунтовано економічну та екологічну доцільність запропонованих систем заходів у технології вирощування сої. За результатами наших досліджень розроблено, удосконалено рекомендовано виробництву удосконалену енергоощадну, грунтозберігаючу та екологічно безпечну технологію вирощування сої з подальшим використанням насіння на продовольчі, технічні й кормові цілі (для годівлі ВРХ, свиней і птиці).

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 15 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: