технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЕЛЕКТРОЄМКІСНИЙ ІНТРОСКОП EI-3


Призначення розробки: Інтроскоп призначений для визначення структурних неоднородностей в масиві гірничих порід (тріщин, шарових контактів і ін.) шляхом виміру змін діелектричної проникності масиву довкола свердловин.

Рекомендована область застосування: Гірничовидобувна промисловість.

Переваги перед аналогами: Переваги і ефективність: Інтроскоп простий у виготовленні, дає надійну інформацію, обслуговується одним оператором і дозволяє отримати оперативну інформацію порушеності масиву довкола підземних виробок, підвищує інформативність, достовірність і спрощує визначення структурних параметрів масиву гірничиїх порід (розкриття тріщин, варіації зон тріщиноватості, матеріал їх заповнення, - повітря, вода, природні або штучні розчини). Ці дані необхідні для прогнозу гірничого тиску і проектування параметрів кріплення підземних об'єктів.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Актуальність. Гірничі роботи доводиться вести, як правило, в складних по будові масивах гірничих порід, ослаблених багаточисельними системами тріщин і ослаблень, які істотно впливають на стійкість порід, гірничий тиск, навантаження на кріплення, управління покрівлею і так далі. Проте до цих пір відсутні прилади і пристрої за визначенням структурної нарушеності масивів. Електроємкісний інтроскоп необхідний для лінійних інженерних працівників гірничих підприємств при обгрунтуванні параметрів ведення гірничих робіт. Потреба лише для вугільних шахт України складає близько 200-250 інтроскопів на рік, може бути предметом експорту в країни з розвиненою гірничою промисловістю. А.С. СРСР № 1453351; 1794253; Патенти України № 31998; 36548.

Опис розробки:
()
Пристрій и новизна. Включає зонд, який є конденсатором і складається з передньоїі і задньої заглушок і активного електроду з електропровідного матеріалу, в діелектричному корпусі і приєднаних дротами до генератора , вихід якого сполучений кабелем з пристроєм для виміру. Генератор підключений до пристрою для виміру, розташованому в гірничій виробці. Сутність роботи: Ємкість зонда залежить від діелектричної проникності довколишнього масиву, при появі довкола зонда неоднорідності, - наприклад тріщини, - частота автогенератора міняється, що фіксує пристрій для виміру. Показники змінюються по різному у воді або повітрі, тому можна визначити не лише ширину розкриття тріщини, але її заповнення - повітрям або водою (розчином).

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: