технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ДЕСУЛЬФАЦІЇ ЧАВУНУ В КОВШІ ВДУВАННЯМ ГРАНУЛЬОВАНОГО МАГНІЮ ЧЕРЕЗ ФУРМУ З ВИПАРНИКОМ І УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ


Призначення розробки: Устаткування і технологія призначені для видалення сірки з передільного чавуну, що є важливою вимогою при виробництві сталі. Особливо актуальна десульфурація чавуну при високому вмісті сірки в вугіллі, що коксується, і як наслідок в коксі і передільному чавуні.

Технічна характеристика: Ступінь засвоєння реагенту (Mg) - 95% і вище. Температура чавуну - згідно умовам споживача. Вихідний вміст сірки в рідкому чавуні - згідно умовам споживача. Кінцевий вміст сірки - згідно умовам споживача, можливо до 0,001-0,002%. Питомі витрати гранульованого магнію (з вмістом 91% металевого) при зниженні вмісту сірки з 0,030% до 0,005% - близько 0,30 кг/т гарячого чавуну. Масові витрати Mg, кг/мін: мінімальні - 6, средні - 15, максимальні - 20. Час продування, хв - близько 5 . Витрати газу для вдування <60 м3/годину. Відстань між торцем фурми і дном ковша - близько 0,2 м. иск газу в заповненому магнієм витратному бункері при вдуванні - 3,5 атм. Максимальний вжиток газу на вдування магнію в рідкий метал - 160 м3/годину. Витрата газу на інжектування при зануренні фурми в метал і вдуванні магнію - близько 0,2 м3/т гарячого металу. Вид газу, вживаного для вдування : - природний газ (можливе вживання як газа-носія повітря, аргону, а також азоту) . Падіння температури гарячого чавуну за час обробки ковша - близько 5 град. Норми вжитку для реалізації процесу обробки чавуну в ковші гранульованим магнієм такі: (на тонну гарячого чавуну) - природний газ, м3 - 0,2 - стисле повітря (або азот), м3 - 0,01 - електроенергія кВтг -0,2 - азот (або аргон), м3 - 0,05 - вогнетриви, кг - 0,2 - сталевий прокат і литво, кг 0,03.

Переваги перед аналогами: У зіставленні з іншими технологіями, вживаними в світовій практиці, нова технологія забезпечує: - Гарантовану стабільність результатів, що досягаються - 95% - Високий ступінь засвоєння магнію - (95% і вище) - Самі назкі витрати реагенти - Надійність і стабільність результатів - Малу тривалість процесу обробки чугуна - Можливість наповнення ковшів чавуном більш ніж на 90% - Найменші втрати чавуну і найменше зниження температури чавуну в ковші - Простоту і довговічність устаткування - Безпека і відсутність шкідливих і токсичних відходов - Найменшу матеріаломісткість устаткування Ддаткова перевага: за бажання клієнта частину проектних робіт і виготовлення практично всього устаткування можна здійснити силами підприємства клієнта.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Процес складається з обробки рідкого чавуну в ковшах реагентом - мілкодісперсним магнієм, який вводяться в розплав через занурювану фурму в потоці газа-носія. Канал фурми має на виході спеціальну камеру, в якій реагент плавиться, випаровується і потім поступає в рідкий чавун. Магній, що володіє високою хімічною спорідненістю до сірки, розчиненої в чавуні, з'єднується з нею, утворюючи сульфіди. Унаслідок низької щільності і енергійного барботажу ванни при продуванні, сульфіди магнію швидко виділяються в шлак. Устаткування для обробки рідкого чавуну гранульованим магнієм полягає, по суті, з судин для його транспортування, зберігання і розвантаження, витратного бункера, установки фурми, трубопроводів, засобів контролю і системи управління. Аби здійснити процес введення реагенту установка обладнана трубопроводами для стислого газу і для пневматичного транспортування реагенту із стандартною запірною і регулюючою апаратурою. Робочі завдання і параметри режимів роботи задаються і контролюються на пульті управління установкою. Виконання комплексу устаткування для обробки рідкого чавуну в ковші гранульованим магнієм модульне. Склад і оформлення комплексу визначаються за узгодженням із замовником з врахуванням експлуатаційних режимів.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: