технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ГАЗАРИ - НОВИЙ ТИП ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ


Призначення розробки: Газари мають високу анізотропію властивостей, що дозволяє використовувати їх як міцні конструкційні матеріали. Зразки матеріалу з пористістю 35-45% значно міцніші, ніж монолітні. Велика площина поверхні газарів робить їх хорошими каталітичними матріалами та основами до них. Теплофізичні властивості газарів забезпечують можливість використовувати їх при низьких температурах (до 1000 град С) як ефективні радіатори на базі мікрокапілярних теплових труб. Такі радіатори мають більшу теплопровідність, ніж у міді (у сотні разів), що є дуже важливими для сучасного електронного обладнання.

Рекомендована область застосування: Машинобудування, приладобудування, хімічна промисловість.

Переваги перед аналогами: Фільтруючий елемент з газарів має такі переваги перед іншими фільтрами: - литу металеву матрицю фільтруєчого елемента; -стабільність розмірів отворів фільтра у часі; -100% регенерацію фільтра; - простоту регенерації та очищення; - низький гідро- та аеродинамічний опір; -термін роботи в 5-10 разів більше, ніж сіткових фільтрів. Переваги над традиційними матеріалами при виготовленні підшипників: Радіальна орієнтація скрізних пор забезпечує високу якість змащування підшипників, яка при їх роботі забезпечує необхідну міцність та високу довговічність та надійність підшипника.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Газари - новий вид пористих литих матеріалів, які виготовляються з більшості металів та сплавів, деяких видів кераміки і мають литу матрицю. В основі процесу лежить газоевтектичне перетворення в системі водень-метал. Пори матеріалу мають дзеркальну поверхню, а сам матеріал - такі механічні властивості, які в декілька разів перевишують в спечених матеріалах. Крім того пори газарів мають задану орієнтацію та досить велику довжину, що дозволяє віднести їх до анізотропних матеріалів. Зараз газари вже знайшли своє застосування як легкі і міцні матеріали, фільтри, підшипники ковзання, каталізатори, фрикційні матеріали та інше. Процес вироблення газарів керований та дозволяє створювати матеріал з діаметром пор 10-15 мкм до 10-15 мм та пористістю від 5 до 65% ( залежно від матеріалу та розміру пор) і формувати монолітні шари як на поверхні виробу, так і в середині зразку газару. Пори мають форму куль, циліндрів, ламаних довгих каналів (деякі сплави), а матеріал легко обробляється механічно та добре зварюється. Коли потрібно мати відкриті пори - поверхню матеріалу обробляють травленням або електроіскровим засобом.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: