технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗРОБКА ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗМІЦНЕННЯ ІНСТРУМЕНТІВ І ОСНАЩЕННЯ В ПЛАЗМІ ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ


Призначення розробки: Розробка високоефективної, енерго-ресурсозберігаючої, екологічно- чистої технології дифузійного зміцнення інструментів та пресформ методом азотування в плазмі тліючого розряду.

Рекомендована область застосування: Розроблені технології мають застосування в машинобудуванні, літакобудуванні, лісовій, деревообробній промисловості тощо.

Технічна характеристика: Проведені теоретико-експериментальні дослідження з обгрунтування підвищення міцності і зносостійкості інструментальних сталей після азотування в тліючому розряді в безводневих насичуючих середовищах. Розроблені технологічні режими зміцнення ріжучого інструменту і пресформ в плазмі тліючого розряду з метою підвищення їх зносостійкості. Проведено оптимальні технологічні режими зміцнення. Розроблені рекомендації для підвищення зносостшкост, інструментів і оснащення, що виготовлені з інструментальних сталей.

Переваги перед аналогами: Переваги над зарубіжними аналогами в зменшенні витрат електроенергії на 40%, відсутності водневого Перевагит над зарубіжними аналогами полягають у зменшенні витрат електроенергії на 40%, відсутність водневого окрихчення конструктивних елементів та екологічна чистота процесу.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Необхідність проекту обумовлено підвищенням зносотійкості інструментів і оснащення. Розроблені технології мають застосування в машинобудуванні, літакобудуванні, лісовій деревообробній промисловості тощо.

Опис розробки:
()
Розробка високоефективної, енерго-ресурсозберігаючої, екологічно- чистої технології дифузійного зміцнення інструментів та пресформ методом азотування в плазмі тліючого розряду. За рахунок висококонцентрованої енергії тліючого розряду в безводневому насичуючому середовищі забезпечити одержання зміцнених поверхневих шарів високої твердості з оптимальними властивостями для конкретних умов експлуатації, що забезпечать високу зносостійкість інструменту та оснащення. Відомо, що азотування с одним з найбільш ефективних методів підвищення зносостійкості деталей машин і інструментів. Проте, традиційні методи газового азотування проводяться в середовищі аміаку та мають велику тривалість технологічного циклу /до 72 год./, що призводить до великих втрат електроенергії та газів і забруднення навколишнього середовища. Застосування висококонцентрованих джерел енергії, зокрема тліючого розряду і безводневих насичуючих середовищ, значно інтенсифікує процес азотування. При цьому в кілька разів зменшується тривалість дифузійного насичення, на порядок зменшуються витрати елекроенергії та газів, виключається воднева крихкість металу та підвищується його пластичність забезпечується можливість керування властивостями азотованого шару, розширюється клас матеріалів, що піддаються азотуванню, виключається забруднення навколишнього середовища. Попередні промислові випробування ріжучого інструменту , зміцненого за даною технологією, показали підвищення його зносостійкості від 2 до 5 разів. Новизна проекту: Вперше розроблені технології зміцнення інструментів в плазмі тліючого розряду в безводневих насичуючих середовищах з оптимізацією властивостей азотованих шарів в залежності від умов експлуатації. Етапи виконання: 1. Теоретичне обгрутування підвищення міцності і зносостійкості інструменту після застосування технології азотування в тліючому розряді в безводневих середовищах. 2. Розробка методики експериментальних досліджень технологічних режимів зміцнення поверхні сталей з врахуванням їх хімічного складу. 3. ГІроведення експериментальних досліджень з відрацюванням технологічних режимів зміцнення. 4. Порівняльні промислові випробування зміцненого інструменту і пресформ. Розроблення оптимальних технологій зміцнення інструментів і пресформ та рекомендацій.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 2 шт.
є патентів України -- 5 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: