технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ ІЗ НОВИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ВЗУТТЯ


Призначення розробки: Розробка технологій утилізації полімерних відходів.

Рекомендована область застосування: Легка промисловість. Взуттєві фабрики.

Технічна характеристика: Дослідження здійснюватися з використанням математичного планування експерименту, регресійного та кореляційного аналізу, сучасних методів фізико-хімічного рециклінгу полімерів, стандартних методів визначення показників фізико-механічних і гігієнічних властивостей матеріалів і взуття, методу біотестування матеріалів і промислових виробів. Новизна проекту полягає в тому, що вперше у взуттєвій галузі: - теоретично обгрунтовано взаємозв'язок показників властивостей спеціального взуття і ефективності технологічного процесу його виготовлення: - удосконалені методи створення складів термопластичних композиційних матеріалів на основі вторинної сировини для основної устілки і задника спеціального взуття з прогнозованими фізико-механічними та гігієнічними властивостями; - здійснений подальший розвиток теорії міцності цвяхового кріплення деталей взуття, виготовлених із композиційних матеріалів; - запропоновано біотестування взуттєвих матеріалів як засіб підвищення біологічної безпеки взуття. - розроблені нові композиційні матеріали для основної устілки та задника спеціального взуття на основі вторинної сировини, запропоновані технологічні режими виготовлення цих деталей методом лиття під тиском; - розроблені ТУ на деталі спеціального взуття (основної устілки та задника) із композиційних матеріалів з використанням промислових відходів; - удосконалений технологічний процес виготовлення спеціального взуття з деталями із композиційних матеріалів. Аналіз новітніх композиційних матеріалів, які використовуються при виготовленні деталей взуття, показав, що серед них значну частку складають матеріали, до складу яких входять промислові відходи. Встановлено, що властивості застосовуваних композиційних матеріалів ше не відповідають вимогам виробництва і експлуатації спеціального взуття. Одною з найважливіших властивостей композиційних матеріалів для промислових виробів, які контактують з тілом людини, є їх екологічність, тобто відсутність шкідливих для здоров'я людини речовин. Ця властивість визначається вихідною хімічною будовою композиційного матеріалу та його хімічною стабільністю під час експлуатації виробу. Виявлено, що для визначення рівня екологічності промислових виробів застосовують переважно хімічні методи і незаслужено мало уваги приділяють методам біологічного тестування. На основі проведених на попередніх етапах досліджень та з урахуванням технологічних умов діючих підприємств, вимог нормативних документів Держкомстандарту України розроблені ТУ на виготовлення деталей взуття (основної устілки та задника) із нових композиційних матеріалів, в яких використані промислові відходи. В ТУ наведені технологія виготовлення, вимоги до властивостей, порядок випробувань та сфера застосування цих деталей.

Переваги перед аналогами: Застосування композиційних матеріалів при виготовленні взуття дасть можливість знизити його собівартість, покращити експлуатаційні властивості, збільшити гарантійний термін експлуатації. У зв'язку з цим підвищення якості та ефективності виготовлення спеціального взуття шляхом застосування деталей із нових композиційних матеріалів, отриманих з використанням промислових відходів, є актуальним завданням. Не має аналогів у світі аоо краша за існуючі в світі аналоги. Не має аналогів в Україні.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Удосконалення технології виготовлення спеціального взуття сприяє зменшенню кількості технологічних операцій, загальної вартості обладнання, зниженню енерговитрат та собівартості виробів. Підвищенні якості спеціального взуття та ефективності технології його виготовлення за рахунок застосування деталей із розроблених композиційних матеріалів, отриманих на основі вторинної сировини. Отримані результати досліджень пройшли повний цикл апробації і впроваджені на ВАТ "Взутекс" (м. Хмельницький). Економічний ефект від впровадження наукових розробок складає 430400 гривень на 50 000 пар спеціального взуття в цінах 2006 р.

Опис розробки:
()
Проведена розробка ефективної технології виготовлення взуттєвих деталей із композиційних матеріалів на основі вторинної сировини. Запропонована математична модель вибору конструктивних і технологічних рішень описує зв'язок множин властивостей спеціального взуття та режими його виготовлення. Розроблені композиційні матеріали для основної устілки і задника спеціального взуття на основі термопластичного полімеру, модифікаторів і наповнювачів. За показниками якості деталі із композиційних матеріалів переважають аналогічні із традиційних взуттєвих матеріалів. Дослідження з біотестування нових композиційних матеріалів показали, що вони менш токсичні порівняно з натуральною шкірою і картоном. Удосконалення технології виготовлення спеціального взуття сприяє зменшенню кількості технологічних операцій, загальної вартості обладнання, зниженню енерговитрат та собівартості виробів.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: