технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУРЕЙ РІЗНОЇ СЕЛЕКЦІЇ


Призначення розробки: Дослідження, спрямовані на порівняння продуктивних якостей птиці різної зарубіжної селекції в умовах, типових для більшості птахофабрик нашої країїни, виявлення кросу курей, який швидко пристосовується до зміни умов вирощування та утримання, не зменшуючи показників генетичного потенціалу продуктивності.

Рекомендована область застосування: Одержані результати допоможуть виробникам птахівничої промисловості у виборі кросу птиці, що найбільше підходить до утримання та виробництва товарної продукції в умовах їх господарств. А науковцям та студентам допоможе детальніше ознайомитись з селекційно-генетичними та біологічними особливостями птиці зарубіжної селекції.

Технічна характеристика: Вперше в умовах України проведено комплексну оцінку росту й розвитку екстер'єрних, інтер'єрних показників та продуктивних особливостей курей різних крсів зарубіжної селекції: Tetra SL, Shaver 579, Bovans GL і Tetra X. Виявлено їх взаємозалежність . Результати експерименту можуть бути використані при створенні конкурентоспроможного поголів'я птиці та раннього прогнозування яєчної продуктивності. Оцінка біологічних і господарсько-цінних властивостей птиці сприятиме прискоренню селекції курей та зменшенню витрат на утримання низькопродуктивних особин. Найбільшим загальний прибуток за дослідний період отримано від птиці кросу Shaver 579 (16,77 грн./гол.), який незначно переважає курей-несучок кросів Bovans GL, Tetra SL (на 0,16 та 0,34 грн./гол. відповідно) і майже на чотири гривні - курей кросу Tetra X (3,66 грн./гол.) Загальний показник рентабельності продуктивності (яєчної і м'ясної) птиці яєчних кросів вищий порівняно з м'ясо-яєчною, майже на 4 %. Середній показник рентабельності курей яєчних кросів становив 24,55 %, найвищим він був у птиці кросу Shaver 579 - 24,8 %.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Використання птиці кросів Shaver 579 та Bovans GL у господарствах нашої країни забезпечить вищі економічні показники виробництва товарної продукції завдяки добрим адаптаційним властивостям.

Опис розробки:
()
Проведено вивчення особливостей прояву генетичного потенціалу продуктивності курей різних кросів зарубіжної селекції (Tetra X, Tetra SL - Угорщина, Shaver 579 - Канада, Bovans GL - Голландія) в умовах типових для більшості господарств України. М'ясо-яєчна птиця переважала яєчну за ваговими та лінійними показниками. Птиця кросу Shaver 579 на початку несучості характеризувалась високими м'ясними якостями та розвитком репродуктивних органів. В курей 49-тижневого віку кросу Tetra SL виявлено найкращий розвиток м'язової тканини, а птиця кросу Shaver 579 зберегла найвищі показники маси яєчника та яйцеводу. У віці 77 тижнів у курей кросу Tetra SL виявлено високі м'ясні якості тушки та масу їстівних частин. Птиця м'ясо-яєчного кросу Tetra X переважала яєчних ровесниць за більшістю анатомічних показників (за винятком репродуктивних органів). Найвищий відсоток несучості та високі показники морфологічного складу яєць були у курей з добре розвиненими репродуктивними органами. Завдяки високій яєчній продуктивності, ранній і тривалій несучості курей кросів Bovans GL і Shaver 579 економічний ефект від їх утримання вищий порівняно з птицею кросів Tetra SL і Tetra X.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: