технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗРОБКА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ


Призначення розробки: Дослідження і розроблення математичного та програмно-алгоритмічного забезпечення прикладних процедур інтелектуальної автоматизованої системи комплексного оцінювання знань студентів вищих навчальних закладів на основі застосування системи штучного інтелекту.

Рекомендована область застосування: Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці

Технічна характеристика: В основу проекту покладені результати наукових досліджень, які проводилися авторським колективом починаючи з 2002 року. Фахівці і науковці центру мають значний досвід наукової та педагогічної роботи в ВНЗ IV рівня акредитації. За цей період авторами виконано дев'ять науково-дослідних робот. Крім традиційних тестів розроблювана інтелектуальна автоматизована система контролю знань на підставі використання штучного інтелекту дозволятиме оцінювати: - завдання, що припускають коротку вільну відповідь у вигляді числа або одного слова; завдання, що припускають точну відповідь у вигляді правила, визначення, теореми тощо; завдання, що припускають логічну відповідь (вибір із множини, впорядкування за ознакою, доведення тощо); - завдання, відповідь на які повинні бути подані у вигляді довільної розгорнутої відповіді - математичних викладень або тексту. Оцінка знань студентів проводитиметься за прийнятими у вищій школі системами оцінювання: національною шкалою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно"), Європейською кредитно-трансферною системою (ECTS - А, В, С, D, Е, FX, F), рейтинговою (наприклад, в межах 100 балів). Система включатиме підсистему керування базами даних, до якої входять модулі: типова база даних навчального закладу (предмети, модулі, теми, студенти); база знань (предмети, модулі, теми); система навчання; система оцінювання (алгоритми оцінювання відповіді студента та переведення оцінки в існуючі системи оцінювання знань). Система є нарощуваною і може бути конкретизована для вищих навчальних закладів різних напрямів підготовки. Наповнення бази даних і бази знань здійснюватиметься за розробленою технічною документацією конкретно для окремого навчального закладу. Новизна проекту в тому, що для нечіткого порівняння текстової інформації у відповідях в ході тестування, було розроблено алгоритм у якому і зразок і відповідь розбиваються на окремі слова. Після чого проводиться нечіткий пошук співпадінь за словами між зразком і відповіддю, для чого застосовується алгоритм Левенштейна.

Переваги перед аналогами: На відміну від існуючих систем оцінювання з використанням тестів розроблювана система надаватиме можливість оцінювати письмові відповіді студентів.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Мета роботи - розроблення математичного та програмно-алгоритмічного забезпечення інтелектуальної автоматизованої системи для проведення контролю знань студентів у вищих навчальних закладах. Об'єкт дослідження - системи оцінювання знань студентів вищих навчальних закладів. Предмет дослідження - автоматизовані системи контролю знань. Методи досліджень - алгебра кортежів, методи теорії нечітких множин, штучного інтелекту та математичного моделювання. За останні роки з метою оцінювання знань у навчальних закладах широко використовуються системи тестування, у тому числі з використанням спеціального програмного забезпечення. Але цим системам притаманні ряд недоліків. Окрім того на процес оцінювання здобутих студентами знань впливають багато випадкових факторів, що приводить до неякісного оцінювання знань студентів. Встановлено, що стан і якість системи оцінювання знань студентів ВНЗ не відповідає стандартам оцінювання. Тому розроблено концепцію побудови інтелектуальної автоматизованої системи оцінювання знань, яка передбачає наявність таких підсистем: функціональної підсистеми перетворення інформації із зовнішнього представлення у внутрісистемні дані; підсистеми перетворення із внутрісистемного представлення даних у зовнішню інформацію; підсистеми представлення знань, яка включає блок формування результатів та систему штучного інтелекту. Система штучного інтелекту включає: інтегральний банк даних (база даних, база знань); аналізатори граматики, орфографії, семантики та прагматики; систему навчання. Результати наукових досліджень відображено в 6-ти наукових працях. Загальний обсяг наукових публікацій, які опубліковані, становить 1,5 д.а., у тому числі, три статті у наукових фахових виданнях обсягом 0,9 д.а., трьох тезах доповідей на науково-практичних конференціях.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: