технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

НАФТОВІДДІЛЬНИКИ


Призначення розробки: Коалесцентний елімінатор нафтопродуктів призначений для відділення нафтопродуктів щільністю до 0, 95 г/см3, таких як бензин, гас, солярка та автомобільне або промислове масло.

Рекомендована область застосування: Галузь використання нафтовіддільників - це очищення дощових стоків або інших стоків, що містять нафтопродукти, на автостоянках, АЗС, автомийках, СТО, нафтосховищах і т.п.

Технічна характеристика: Залежно від розташування і призначення можуть виготовлятися кілька видів нафтовіддільників: нефтеотделітель з обвідним трубопроводом для заглиблення під землю з надбудовою: проїзний не проїзний для розташування на поверхні: п Мах. протока води л/с довжина (мм) ширина (мм) висота (мм) висота вх.тр. (мм) висота вих. тр. (мм) НП-2 2 2000 1030 2080 1680 1480 НПП-2 2 2400 1030 2080 1680 1380 НВП-4 4 2160 2000 2000 1600 1150 НВП-5 5 4160 2000 2000 1600 1150 НВП-8 8 5160 2000 2000 2000 1500 НВП-15 15 6160 3000 3000 2500 2000

Переваги перед аналогами: Переваги нефтеотделітелей: висока ефективність відділення -99,5% використання матеріалів стійких до корозії. Простота конструкції, монтажу, обслуговування та експлуатації. Відсутність рухомих частин. Не потрібні енергоносії. Не потрібні витратні матеріали. Термін експлуатації - більше 25 років. Гарантійний термін експлуатації - 2 роки. Показники якості очищення: в коалесцентний елімінатор нафтопродуктів допускається підводити стоки з вмістом нафтопродуктів до 1000 мг/л. При використанні коалесцентного нефтеотделітеля з одним ступенем очищення вміст нафтопродуктів у стоках після очищення не більше 5 мг/л. При використанні коалесцентного нефтеотделітеля з сорбційним фільтром вміст нафтопродуктів у стоках після очищення не більше 0,34 мг/л. При використанні коалесцентного нефтеотделітеля з посиленим сорбційним фільтром вміст нафтопродуктів у стоках після очищення не більше 0,2 мг/л.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Нафтовіддільник представляє собою резервуар прямокутної або циліндричної форми виготовлений з поліпропілену. Корпус нефтеотделітеля 100% водонепроникний. Усередині корпусу внутрішні перегородки ділять установку на 3 функціональні частини. У верхній частині сконструйовані люки для контролю роботи нефтеотделітеля, для забору нафтовмісних відходів та важких частини. Для контролю рівня очищення, за бажанням, може встановлюватися сигналізація. Нафтовідділювачи виготовляються з поліпропіленових дощок товщиною 15 мм. При високому рівні грунтових вод стінки установки посилюються для запобігання виштовхування. Встановлюється на бетонну основу товщиною 15-20см. Технологія очищення: забруднена вода через вхідний трубопровід надходить у перший відсік нафтовідділювача де відбувається зменшення сили потоку і гравітаційне відділення важких частинок (пісок, дрібні камені і т.д.), а також часткова сегментація нафтопродуктів. Ці частинки осідають на дно відсіку, так як важче води. Потім вода через занурену стінку поступає в другий відсік, де відбувається основна очищення води. Щільність нафтопродуктів менше, ніж щільність води і, тому, нафтопродукти скупчуються на поверхні. Звідти і збираються спеціальними пристроями або технікою. Ці відходи повинні спеціалізовано утилізуватися. З другого відсіку, механічно очищена вода, проходить через занурену перегородку в третій відсік. У третьому відділенні за допомогою адсорбуючих матеріалів відбувається доочищення води. Нагромаджені нафтопродукти видаляються з установки одним з таких способів: вручну, заглибним насосом, переливом в збірну ємність за допомогою збирача нафтопродуктів. У цьому відсіку може бути встановлений один або кілька сорбційних фільтрів залежно від необхідного ступеня очищення води. Фільтри виготовлені в основному з сорбційного матеріалу ФІБРОЛЛ. Сорбційна здатність такого фільтра приблизно 3-5 грам нефтетепродуктов на грам текстилю ФІБРОЛЛ. Сучасні нефтеотделітелі, які обслуговують великі площі (автостоянки, паркінги, АЗС і т.д.) мають деякі конструкційні особливості. Щоб очистити стічні води від нафтопродуктів при різкому збільшенні стоків (наприклад, під час дощу) в їх конструкції передбачений обвідний трубопровід. При різкому збільшенні надходження стічної води більшість нафтовмісних частинок надійде в нефтеотделітель відразу з першими надходять стоками. Подальша вода не містить нафтопродукти або містить дуже мало. Тому основна кількість води пройде через обвідний трубопровід, пропускна здатність якого в 4-5 разів вище, ніж у самого нафтовіддільника.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: