технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ МІДНИХ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНИХ МІКРОПОРОШКІВ


Призначення розробки: Отримання спечених композиційних матеріалів.

Рекомендована область застосування: Композиційні матеріали. Органічні матеріали природного походження.

Переваги перед аналогами: Мідний порошок, що виробляється в невеликих обсягах в Україні, не відповідає сучасним вимогам перспективних галузей промисловості. Так, електролітичні мідні порошки виробляють згідно ГОСТ 4960-75 розміром вище 20 мкм. Налагодження власного виробництва мідних порошків за технологією, яка передбачає отримання, в тому числі і ультратонкого продукту (дисперсністю до 10 мкм), дозволить отримати конкурентоспроможний на світовому ринку продукт та наситити вітчизняний ринок якісно новою сировиною для виробництва дрібних деталей, в тому числі методом інжекційного формування, та інших композиційних матеріалів з підвищеними технологічними та механічними властивостями, що край необхідно для розвитку машинобудування та інших галузей. Новизну роботи становлять теоретичні засади закономірностей процесу електролізу для одержання мідних мікропорошків з керованими властивостями, які дозволять цілеспрямовано отримувати мідні порошки із заданим розміром та формою частинок. Технологія патентноспроможна, на даний час патент на спосіб отримання мідного мікропорошку знаходиться в стадії оформлення.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: На сьогодні підприємства України, зокрема завод порошкової металургії, вимушені імпортувати мідні порошки з Росії за ціною 14 у.о. (квітень 2008 р.) за кілограм порошку. Потреба України в мідних порошках складає приблизно 10-15 т/місяць. При виробництві вітчизняного мідного порошку будуть виключені витрати на транспортування та митні податки, що дозволить знизити ціну у середньому на 1-2 у.о. за кілограм. Тому очікуваний економічний ефект може скласти 20-30 тис. у.о. на місяць (240-360 тис. у.о. на рік).

Опис розробки:
()
Технологія одержання мідних електролітичних мікропорошків: в основі технології покладено використання оптимальних режимів електролізу та хімічного складу електроліту, що дозволяє одержувати мідні мікропорошки з розміром частинок до 10 - 20 мкм та формою близькою до глобулярної. Такий порошок забезпечує можливість отримання композиційних матеріалів з підвищеними механічними властивостями.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: