технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПАЛЬНИКОВІ ПРИСТРОЇ ВИХРОВОГО ПРОТИТЕЧІЙНОГО ТИПУ


Призначення розробки: Піджиг горючої суміші і стабілізація горіння в камерах згоряння газотурбінних двигунів, установок транспортних засобів і газоперекачуючих станцій, працюючих в екстремальних умовах. Перспективні для застосування в технологічних і енергетичних установках, у яких використовується вуглеводневе паливо.

Рекомендована область застосування: Енергетика.

Переваги перед аналогами: В порівнянні з найближчими аналогами - вихровими пальниковими пристроями прямоточного типу - розроблені вироби забезпечують формування пускового і стабілізуючого факела на виході з сопла в широких діапазонах температур у тому числі з максимально можливою температурою, що відповідає стехіометричному співвідношенню компонентів паливноповітряної суміші; кутів розкриття 100 - 1200; швидкостей витікання продуктів згоряння, включаючи надзвукові. Пристрої прості по конструкції і надійні в експлуатації. Мають невеликі масогабаритні параметри. Несприйнятливі до коливань кліматичних умов в широкому діапазоні температур, тисків, вологості. Мають природну теплову самоізоляцію теплонапружених елементів (температура корпусу пристрою не перевищує 300 град.С при температурі продуктів згоряння більше 2000 град.С). Новий вид продукції з поліпшеними техніко-економічними характеристиками, що має ширші технологічні можливості. Має певні перспективи по виходу на ринок.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Отличительная особенность процесса - формирование противоточного вихревого движения горючей смеси и продуктов сгорания, что обеспечивает создание оптимальных условий протекания процессов смесеобразования, первичного воспламенения и горения смеси. Смесь формируется в виде периферийного вихря, продукты сгорания - в виде центрального. Процесс сгорания осуществляется в противоположной от закручивающего аппарата зоне жаровой трубы, причем воздух подается через закручивающий аппарат оригинальной конструкции. Пристрої пальників виконані у вигляді запальників, стабілізуючих пальників і фронтових облаштувань пальників камер згоряння. Запальники мають одноступінчату камеру згоряння вихорового протитечійного типу. Стисле повітря подається від автономного джерела. Стабілізуючі пальники мають двоступінчату камеру згорання. Паливо першого і другого ступеня - рідке або газоподібне. Температура факела на виході сопла : 700 - 2000 град.С, витрата стислого повітря : 5 - 60 г/с, тиск стислого повітря в режимі запуску : 0.15 - 0.6 МПа тиск паливоповітряної суміші в камері згорання : 10.3 - 101.3 кПа, діапазон коефіцієнта надлишку повітря для надійного запуску і стійкої роботи : 0.3 - 8.0. При використанні підігрітого повітря на вході в запальник забезпечується режим самозаймання тпаливноповітряної суміші вихрової камери запальника. Це дозволяє відмовитися від використання електричних свічок запалення наприклад в камерах форсажів згорання газотурбінних двигунів. Отримані патенти РФ № 1726917 від 16.03. 1993, № 2196940 від 20.01.2003. Подані заявки на отримання патентів РФ № 2002125476 від 09. 2002 р.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Росія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: