технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИСОКОЕФЕКТИВНИЙ ТЕПЛОГЕНЕРАТОР НА НИЗЬКОКАЛОРІЙНОМУ ПАЛИВІ


Призначення розробки: Переробка відходів деревини або іншого низькокалорійного палива з метою отримання нагрітого повітря, води або водяної пари, вироблення електроенергії.

Рекомендована область застосування: Енергетика.

Переваги перед аналогами: Аналоги теплогенераторів, що використовують принцип вихрового потоку, не відомі. Оригінальна конструкція камер згоряння дозволяє реалізувати високоефективний регульований по тривалості двостадійний процес газифікації твердого палива і подальшого спалювання піролізного газу в одній установці. Процес забезпечує високий ступінь повноти згоряння палива і низький рівень шкідливих викидів (СО, NОx, CHx). Вид продукції з поліпшеними споживчими властивостями і меншою вартістю. Має самостійну ринкову нішу.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Принцип роботи теплогенератора заснований на використанні методів "сухого" піролізу, газифікації твердого залишку, допалювання піролізного газу в двоступеневу камеру згоряння вихрового противоточного типу. Утилізація теплоти продуктів згоряння здійснюється в повітряному або водяному теплообмінниках або парогенераторі. Процес реалізується у дві стадії. На першій стадії в кільцевій вихровій камері згоряння відбувається нагрів і часткове термічне розкладання палива. На другій стадії в трубчастої вихровий камері в центральній частині вихрового потоку відбувається остаточне термічне розкладання палива та первинне спалювання суміші газоподібних продуктів термічного розкладання в киплячому шарі, створюваному вихровим потоком повітря, піролізного газу і частками газифікованого палива. Спалювання суміші здійснюється в вихровому потоці з подачею повітря. Теплогенератор може виконуватися в різних модифікаціях в залежності від необхідної теплової потужності. При середній або великий потужності установки парогенератор може з'єднуватися з турбоелектрогенератором. Для турбогенератора з тепловою потужністю 1000 кВт витрата палива: 500-1000 т / добу, обсяг ректора 3,4 м3, діаметр і висота робочої зони 0,626 м і 1,878 м відповідно. Отримано патенти РФ № 1726917 від 16.03.1993 р, № 2196940 від 20.01.2003 р. Подана заявка на патент № 2002101185 від 09.01.2002 р. та № 2002125477 від 09. 2002

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Росія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: