технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

"ВАРЯГ" - УНІВЕРСАЛЬНИЙ НЕЙТРОННИЙ ІДЕНТИФІКАТОР ПІДВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ


Призначення розробки: Пристрій призначений для ідентифікації складу підозрілих предметів в режимі "in situ" на морському дні або в товщі води на вміст в них шкідливих і небезпечних для населення і екосистем речовин : вибухових, отруйних, радіоактивних і таких, що діляться матеріалів а також ідентифікації підводних рудних родовищ.

Рекомендована область застосування: автономно при зануренні на кабелі, що несе навантаження; з підводних телекерованих апаратів; з глибоководних населених апаратів. Використання пристрою на глибинах до 6000 м.

Переваги перед аналогами: Неруйнівний аналіз підозрілих підводних об'єктів; Простота і безпека в експлуатації, завдяки керованому джерелу нейтронів; Можливість використання комплексу в пасивному режимі в якості погружного гамма спектрометра; Час експозиції від 10 сек до 1,5 годин.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Дія комплексу заснована на ядерно-фізичному методі нейтронно-радіаційного аналізу (TNA - thermal neutron analysis) і обробці спектру захватного g - випромінювання, що виникає при (n, g) реакції як результат взаємодії нейтронів джерела з ядрами об'єкту. Для кожного елементу об'єкту існує характеристичний спектр захватного гамма випромінювання, що обумовлює можливість ідентифікації елементного складу об'єкту по цьому спектру. Простота і безпека в експлуатації забезпечується завдяки керованому джерелу випромінювання - нейтронному генератору. При відключеному нейтронному генераторі комплекс може працювати в режимі погружного g -спектрометра. Можливе використання комплексу "ВАРЯГ" як автономного модуля, так і при розміщенні його на різних носіях - населених або телекерованих апаратах. Порівняння спектрів утримуваного об'єкту з "бібліотекою" радіонуклідів дозволяє оперативно ідентифікувати склад об'єкту без його ушкодження або руйнування. Комплекс "ВАРЯГ" складається з двох основних частин: бортова частина: персональний комп'ютер на базі процесора Celeron 900 MHz з інстальованою операційною системою Microsoft Windows 98 SE Rus і пакетом програмного забезпечення "ALFA-N", що аналізує характеристичний спектр об'єкту і контролюючий параметри роботи комплексу; блок живлення і управління нейтронним генератором. забортна частина: блок нейтронного генератора імпульсної дії, з енергією нейтронів 14 МэВ (тритієвою мішенню) і виходом нейтронів не менше 1.7·108 н/з; блок детектування в складі: сцинтиляційного детектора NaI(TL) 80х80 мм з платою аналізатора імпульсів блоку низьковольтного і високовольтного живлення детектора, блоку пам'яті і передачі інформації і блоку синхронізації з імпульсним нейтронним генератором. Блоки забортної частини розміщуються в герметичні капсули.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Росія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: