технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СИНТЕТИЧНИЙ ВУГЛЕЦЕВИЙ МАТЕРІАЛ "СИБУНІТ"


Призначення розробки: Каталізатори на основі Сибуниту проявляють високу активність в процесах гідрування, гідроочищення, гідродехлорування, характеризуються значним збільшенням часу життя каталізаторів. Особливо яскраво Сибуніт проявляє свої властивості як носій кислотних сульфідних і промотованих металевих каталізаторів. В якості адсорбенту Сибуніт може застосовуватися в медицині і у фармацевтиці, у виробництві жирів і цукрової промисловості, виноробстві і пивоварінні, для очищення промислових і міських стічних вод, у виробництві кольорових металів. Використання формованого вуглецевого носія Сибуніт дозволяє на якісно новому рівні вирішувати багато проблем при проведенні нафтохімічних процесів деметалування і гідрокрекінгу нафтових фракцій або гідроочищення вуглеводневої сировини.

Рекомендована область застосування: Різні галузі народного господарства.

Технічна характеристика: У 1993 р. організовано виробництво пористого вуглецевого матеріалу Сибуніт, що випускається у вигляді порошків з розміром часток 5-200 мм, сферичних гранул діаметром 0,2-4 мм, екструдатів у формі циліндрів, трубок, три- та чотирилисників. Каталізатори на основі Сибуніту, що виробляються за ліцензією ІК СО РАН поставляються на вітчизняні промислові підприємства: ВАТ "Омський каучук", Стерлітамакське ЗАТ "Каустик", ВАТ "Тольяттинский завод СК" для диспропорціонування каніфолі, Кропоткінський хімічний завод для декарбонілювання фурфуролу. З 1996 р. Сибуніт став поставлятися зарубіжним компаніям E.I. DuPont & (USA), General Electric Company для використання в процесі синтезу фосгену. З 1997 року на основі Сибуніту роблять сорбенти медичного призначення ВНІІТУ-1 і ВНІІТУ-2.

Переваги перед аналогами: На основі вуглецевих матеріалів виробляється широкий набір каталізаторів для великотоннажних хімічних і нафтохімічних процесів, а також адсорбенти. Застосування в промисловості активного вугілля в якості носіїв обмежено мікропористою структурою активного вугілля, тоді як для більшості каталітичних процесів найбільш оптимальною є мезопориста структура каталізатора. У ряді процесів використання активного вугілля обмежено високим вмістом в них мінеральних домішок і сірки. Багато існуючого активного вугілля мають невисокі міцнісні характеристики і низьку стійкість до окислення, що призводить до зменшення терміну служби і втрат каталізатора. Переваги синтетичних вуглецевих матеріалів Сибуніт : мезопориста структура; висока механічна міцність; хімічна і термічна стійкість; низький вміст домішок. Новий продукт для міжнародного ринку, новий для цієї організації продукт, освоєння інновацій.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Сибуніт - це новий клас пористих вуглець-вуглецевих композиційних матеріалів, що поєднує переваги як графіту (хімічна стабільність, електропровідність), так і активного вугілля (висока поверхня і адсорбційна місткість). Ці композити характеризуються високим об'ємом мезопор і вузьким регульованим розподілом пір за розмірами (деякі марки мають велику частку пір розміром 5-20 нм або бідисперсную мезо-макропористу структуру).

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Росія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: