технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ АКУМУЛЯТОРІВ З ВИКОРИСТАННЯМ БЕЗСОДОВОЇ ПЛАВКИ


Призначення розробки: Отримання товарної продукції наступних видів : свинцю марок СО, СО1, сурм'янистого або вісмутового свинцю, мідного штейну, миш'яковистої лігатури, шлаку, гіпсу і інших сірковмісних продуктів, поліпропілену і полівінілхлориду.

Рекомендована область застосування: Різні галузі народного господарства.

Переваги перед аналогами: у порівнянні з шахтною плавкою і плавкою в короткобарабанних пічках технологія забезпечує (при використанні однакових способів газоочищення) зниження більш ніж в 5 разів викиду в атмосферу свинцевмісного пилу і сірчистого ангідриду на одиницю свинцю, що виплавляється у тому числі при збагаченні дуття киснем; простоту регулювання температури розплаву шляхом зміни напруги на електродах і глибини їх занурення в шлак; мінімальна кількість газів, що відходять; можливість роботи на шлаках в широкому діапазоні складів по шлакотворних компонентах; зниження з 20-25% до 3-5% виходу шлаку і з 10-12% до 3-4% витрати коксу. Наприклад у порівнянні з технологією переробки акумуляторного лому з використанням короткобарабанних плавильних печей (завод в м. Фрайберг, Німеччина) застосування безсодової плавки дозволяє в 4 рази зменшити об'єм газів (200-250 нм3), що відходять і в 3 рази кількість відвального шлаку (130 кг) на тонну свинцю. Нова технологія з поліпшеними техніко-економічними характеристиками. Має певні перспективи по заміщенню традиційних процесів.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Схема переробки включає: механізоване оброблення акумуляторного лому, безсодове плавлення, рафінування чорнового свинцю, переробку оборотів. Власне безсодове плавлення проводиться в електротермічній печі за технологією, що відрізняється від традиційної тим, що здійснюється без застосування в якості флюсуючої добавки соди. Процес ведеться без утворення штейна. Кількість шлаку визначається тільки зольністю коксу і якістю оброблення лому, скорочено до мінімуму. Переробка продуктів електроплавлення вторинної свинцевої сировини (шлаків, шликерів, зйомів) і ебонітової фракції здійснюється у возгоночной печі оригінальної конструкції. На спосіб переробки отримано патенти РФ № 2077781 від 15.02.2000 р., № 2114927 від 13.02.2000 р.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Росія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: