технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

НОВІ МАТЕРІАЛИ, ЩО МІСТЯТЬ БОР


Призначення розробки: Призначено для захисту поверхні деталей машин, оснащення та інструменту.

Рекомендована область застосування: Машинобудування, деревообробна промисловість, металургія, вогнестійкі виробництва, нафтодобувна промисловість, а також в ремонтному та інструментальному виробництвах підприємств інших галузей.

Технічна характеристика: - твердість 12-20 ГПа в залежності від марки сталі, типу покриття і умов експлуатації; - зносостійкість вище в 2-10 разів в порівнянні з традиційним загартуванням сталі, а при роботі в контакті з неметалевими матеріалами (гума, дерево, пластмаса, кераміка) до 15 раз; - корозійна стійкість висока для СО-середовищ, сірчанокислих та азотнокислих середовищ; - коефіцієнт тертя нижче на 30% в порівнянні з методами термообробки, що традиційно застосовуються при швидкостях ковзання вище 2 м/с; - високі тривалі властивості (до 7-10 ГПа) зони, розташованої під боридними голками на глибині до 800 мкм. Це створює плавний перехід мікротвердості від поверхні в середину деталі, запобігаючи сколюванню або продавлюванню боридного шару із-за різниці в мікротвердості дифузійного шару та основного матеріалу деталі при експлуатації зміцненого виробу з високими питомими навантаженнями; - адгезія висока, характерна для дифузійного покриття, отриманих реактивною дифузією; - жаростійкість 820-830 С в окислюваній атмосфері та до 500 С - в умовах інтенсивного абразивного зносу протягом тривалого часу; - мікротвердість боридного покриття вище, ніж у покриття, отриманого іншими методами хіміко - термічної обробки: цементовані - 7,5-9,0 ГПа; азотировані - 8,0-11,0 ГПа; хромовані - 9,2 - 10,0 ГПа; борировані - 12,0-2-,0 ГПа; - робота руйнації - 100-120 Дж/кг; - коефіцієнт щілиностійкості: фаза FeB - 1,12-1,40 МПа; фаза Fe2B - 2,5-2,9 МПа; модифікована легіруючими елементами фаза Fe2B - 3,6- 3,9 МПа.

Переваги перед аналогами: Поліпшення технічної характеристики зміцнення деталі покриття в порівнянні з покриттям, отриманими традиційними методами.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Процес борирування забезпечує формування на сталевій поверхні одно- або двофазного боридного шару високої твердості, що підвищує зносостійкість при сухому терті та терті в середовищі абразиву, який містить глинозем, алюмосилікати, діоксид кремнію, окисли металів, а також підвищує жаростійкість та корозійну стійкість в агресивних середовищах. Формуються покриття товщиною 50-250 мкм для низько-, середньо-, високовуглецевої сталі, а також низько- та средньолегованої сталі. Збільшення лінійного розміру деталі складає 30% від загальної товщі боридного шару. Процес борирування являє собою фінішну операцію при зміцненні деталей, виготовлених з шерехатістю поверхні не нижче Rz1,67. Забезпечується створення рівномірного, суцільного шару регульованої товщі. Зміцнюються деталі різноманітної конфігурації, можливий захист частин поверхні, що не підлягає борируванню. Є "ноу-хау".

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: