технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВОЛОКНИСТИЙ АКТИВОВАНИЙ ВУГЛЕЦЕВИЙ МАТЕРІАЛ МАРКИ "БОРИСФЕН"


Призначення розробки: Призначений для видалення небажаних домішок з рідкого і / або газоподібного середовища, у процесах очищення, розділення, виділення і концентрації компонентів в газоподібних і рідких середовищах, у вирішенні екологічних проблем, в медицині і фармацевтиці, як гемосорбенти та ентеросорбенти.

Рекомендована область застосування: Може використовуватися для очищення питної води, стічних вод, газових викидів в хімічній, медичній, електротехнічній, військовій, гідрометалургійній та інших галузях промисловості.

Технічна характеристика: Сорбційна ємність по бензолу в межах від 1,2 до 2,4 см3/г. Ступінь обгару активованих полімерних волокон в межах від 50 до 70%. Матеріал полімерні волокна з поверхневою густиною 50-180г/м2, наприклад, у вигляді целюлозних або поліакрилонітрильних , а також вуглецевих волокон діаметром 0,09 - 11,0 мкм, що характеризуються розподілом значень розміру діаметра пор в межах переважно 15 - 210 Ангстрем і величиною питомої поверхні після активації 2500 - 3000 м2/г.

Переваги перед аналогами: Технічними недоліками відомих активованих вуглецевих матеріалів є порівняно невисока сорбційна ємність (тобто гранично можлива кількість сорбуємості домішок) і недостатня глибина очищення (тобто повнота видалення небажаних домішок), що обмежує можливість отримання високоочищених речовин і матеріалів. Відмінні особливості створеного матеріалу в сукупності з використовуваними режимами і розробленим пристроєм для активаційної обробки дозволяють досягати необхідних значеннь сорбційної активності по бензолу, що перевершують аналогічні значення відомих сорбційно-активних вуглецевих матеріалів при технічно допустимому ступеню обгара активованих полімерних волокон.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Завдання групи винахідників полягало у створенні ефективного способу отримання волокнистого вуглецевого матеріалу, що має високу сорбційну ємність по бензолу при технічно допустимому ступені обгару активованих полімерних волокон шляхом ефективного вибору структури параметрів і складових компонентів матеріалу. Активація є одним з технологічних етапів отримання таких матеріалів. При отриманні матеріалу як добавки для просочення волокон використовують переважно органічні сполуки (наприклад, суміші NаOH і гідразину, кремнійорганічні та ін.) Просочене волокно піддають активуванню при температурі 750-1000 ° С, а потім охолоджують на повітрі. Процес в камері запуску регулюють так, щоб в результаті проведення цього процесу активації втрата маси вихідного волокна (ступінь обгару) перебувала в межах 50-70%. Отримане вуглецеве активоване волокно аналізують на сорбційну активність по бензолу. Для отримання інформації про поруватість матеріалу використовують методи електронної мікроскопії, малокутового рентгенівського розсіювання, визначення загального обсягу пір ізопіестічним методом по воді, етиловому спирті і бензолу. Окислюваність матеріалу визначають за кількістю відновленого перманганату калію в нейтральному розчині. Отриманий волокнистий активований вуглецевий матеріал переважно поліамфолітний, містить вуглецеву матрицю у вигляді карбонізованих і активованих полімерних волокон, що мають поверхневі кислотні та основні функціональні групи. Він відрізняється тим, що характеризується значенням сорбційної ємності по бензолу в межах від 1,2 до 2,4 см3/г при значенні ступеню обгару активованих полімерних волокон в межах від 50 до 70%. В результаті експериментальне дослідження з використання створеного матеріалу для очищення питної води показало можливість видалення до 95% фенолів, 96% нафтопродуктів, 98% пестицидів, 99% важких металів. Також волокнистий активований вуглецевий матеріал "Борисфен" можна використовувати як основний елемент (матрицю) суперконденсаторів, який просочують розчином електроліту.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 4 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: