технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПОСІБ ВЕДЕННЯ КОНВЕРТЕРНОЇ ПЛАВКИ


Призначення розробки: Метод призначений для виплавки металу в сталеплавильному агрегаті з продувкою розплаву технологічними газами.

Рекомендована область застосування: Чорна металургія.

Технічна характеристика: Результати оціночних дослідів випробування розробленого способу: Склад чавуну, мас.% Si 0,78 Мn 0,50 S 0,033 Температура чавуну, °С 1310 Добавки марганецьвмісної руди, кг/т 10 Склад металу, мас.% С 0,04 Мn 0,33 S 0,017 Температура металу, °С 1650 Ступінь окислення сірки, % (dS) 50,80 (24,0) Ступінь окислення марганцю, % (dMn) 37,0 (52,2)

Переваги перед аналогами: Існуючі способи мають недоліки в тому, що рівень створюваної різниці потенціалів (0,5-2,5 В) при негативній полярності на верхній Фурмі впродовж всієї плавки не дозволяє додатково розігріти ванну рідкого металу до рівня, що потрібен для ефективного відновлення марганцю з шлакового розплаву в металевий при його рафінуванні по сірці. Завданням розробників було ресурсо-та енергозбереження та створення умов для ефективного відновлення марганцю з шлаку в метал з одночасним поліпшенням процесу рафінування металевого розплаву по сірці. Протиставлення розробленого технічного рішення і найближчого аналога показує, що воно відрізняється тим, що між верхньою фурмою та ванною рідкого металу створюють різницю потенціалу величиною на момент початку продувки 12-60В, причому до корпусу верхньої фурми підключають позитивний полюс джерела струму, а до електрода, що контактує з ванною рідкого металу, - негативний, в інтервалі з 25% до 75% тривалості продувки плавки до верхньої фурми підключають негативний полюс джерела струму, а до електрода - позитивний, при цьому в інтервалі 60-75% тривалості продувки плавки додають марганецьвмісні матеріали (наприклад , марганцеву руду) в кількості 10-20кг / т.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Технологія пройшла виробничі випробування і була реалізована на ВАТ "Дніпропетровський металургійний завод ім. Петрівського ". За час її використання виявилось, що вміст марганцю в металі, отриманому з використанням цієї технології, підвищився на 0,14 відсотка. Завдяки цьому економія на феросплавах з марганцем складає близько 26 гривен на кожну тонну виплавленого металу. Крім того, економиться рідкий чавун, зростає вихід якісної сталі, підвищується безпека праці у конвертера.

Опис розробки:
()
Киснево-конвертерної плавка використовується для переробки чавуну в сталь без витрати палива, шляхом продувки чавуну в конвертері технічно чистим киснем зверху. Існуючі способи не дозволяють досить повно рафінувати метал від небажаних домішок. Наявність в переробному чавуні марганцю підвищує його твердість і міцність, тоді як присутність сірки знижує його механічні властивості, сприяє виникненню тріщин в литві. Шкідливий вплив сірки нейтралізується додатковим введенням марганцю, який утворює з сіркою стійке з'єднання. Сутність заявленого способу полягає в наступному: підведення до корпусу верхньої фурми позитивного полюса джерела струму спочатку продувки (до 25% тривалості) і наприкінці продувки (75-100% тривалості) при величині різниці потенціалів на момент початку продувки 12-60В сприяє значному збільшенню теплоємності ванни за рахунок електричних дій, стимулює процес утворення шлаку з високими рафінувальними показниками (основність шлаку, сіркопоглинаюча здатність, його активність і рідинорухомість). У період інтенсивного окислення вуглецю (25-75% тривалості продувки) активний рідинорухомий шлак з вищеописаними властивостями, як показали спеціальні дослідження, можна підтримувати тільки при підведенні негативного полюса джерела струму до верхньої фурм. Підведення позитивного полюса джерела струму до верхньої фурми в інтервалах 0-25% і 75-100% тривалості продувки плавки сприяє розвитку електрохімічного процесу відновлення марганцю з шлакового розплаву у метал з одночасним підвищенням ефекту рафінування металу по сірці, що в звичайному процесі (без електричних дій ) малоймовірно. Розроблена технологія дозволяє ефективно відновлювати марганець зі шлаку в метал при одночасному поліпшенні процесу рафінування металу по сірці із забезпеченням ресурсо-та енергозбереження за рахунок підвищення вмісту залишкової марганцю в металі, економії теплової енергії на розплавлення рудних марганецьвмісних матеріалів та економії феросплавів, що містять марганець, і які додають в ківш для отримання заданої кількості марганцю у виробленій сталі. Одночасно використання даної технології дозволяє зменшити викиди в атмосферу шкідливих речовин з конвертера.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: