технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИДАЛЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ З ТЕХНОЛОГІЧНИХ СТІЧНИХ ВОД З ВИКОРИСТАННЯМ СУЛЬФАТРЕДУЦИРУЮЧИХ БАКТЕРІЙ


Призначення розробки: Обробка стічних вод металообробних виробництв, поверхневих і кислотних шахтних вод.

Рекомендована область застосування: Водоочисні споруди.

Переваги перед аналогами: Нова технологія заснована на природній здатності сульфатредуцируючих бактерій (механізм позаклітинного осадження) відновлювати сульфати металів до майже нерозчинних сульфідів, що легко видаляються.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Техніко-економічний ефект: СРБ міг виробляти велику кількість сірководня, який легко реагує з катіонами важких металів, розчиненими у водних розчинах з утворенням малорозчинних сульфідів. Бактеріологічне відновлення сульфатів можна використовувати при обробці стічних вод, що утворюються на металообробних виробництвах, поверхневих вод і кислотних шахтних вод, що є досить серйозною проблемою при проведенні гірничорудних робіт.

Опис розробки:
()
Технологія, розроблена Словацьким науково-дослідним інститутом, заснована на природній здатності сульфатредуцируючих бактерій (механізм позаклітинного осадження) відновлювати сульфати металів до практично нерозчинних сульфідів, що легко видаляються. Елементарна сірка - інший продукт процесу відновлення. Важкі метали - забрудники довкілля, переважно, антропогенного походження. Основне їх джерело - промислові стічні води. Сульфатредуцируючі бактерії (СРБ) - мікроорганізми, яких потрібно використовувати для біотехнологічних процесів, є групою хемоорганотрофних, анаеробних грамнегативних бактерій великої морфологічної і фізіологічної різноманітності. Не дивлячись на значну морфологічну різноманітність, всі вони використовують в ході анаеробного дихання сульфати як акцептори електронів і відновлюють їх до сульфідів. Донори електронів в цих процесах - прості органічні сполуки або водень.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Словаччина

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: