технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОТРИМАННЯ НАДВИСОКОМОДУЛЬНИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ КОМПОЗИТІВ ЗА РАХУНОК СПІЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВУГЛЕЦЕВИХ ВОЛОКОН ІЗ ПАН-СИРОВИНИ, НАНОСТРУКТУРНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ НАПОВНЮВ


Призначення розробки: Проведені наукові дослідження з отримання наноструктурних і карбідних часток і волокон, переважно з рослинної сировини, розміри і властивості яких дозволяють успішно модифікувати епоксидну матрицю навіть в міжелементному просторі вуглецевих високомодульних джгутів. Це істотно підвищує адгезивні зв'язки на кордоні волокно-матриця і, як наслідок міжкульову міцність і жорсткість композитів з вуглеводневих пластиків. Крім того, зростає електропровідність композитів, загальний ефект армування волокнами і наповнення електропроводні, дозволяє істотно розширити сферу використання в техніці полімерних композитів при застосуванні дефіцитних армуючих вуглецевих волокон. Збільшення в 1,5-2 рази експлуатаційних характеристик виробів з композиційних матеріалів.

Рекомендована область застосування: Аерокосмічна техніка, машинобудування

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Новизна технології полягає в раціональному застосуванні названих вище фізичних методів отримання за один цикл таких волоконних препрегів, які зможуть реалізувати підкачки вуглецевих волокон у складі композиту і вийти на рівень матеріалів з понад високомодульними властивостями. Крім того, електропровідна природа наномодифікаторов забезпечить вуглець композитами нового застосування (в якості екрануючих і радіопоглинаючих покриттів), що дуже важливо на численних об'єктах авіакосмічної техніки. Економічний ефект від впровадження: виходить за рахунок істотного здешевлення вуглець-волоконної продукції буде імпортуватися в Україну, а також за рахунок комерціалізації композиційних матеріалів з підвищеним комплексом експлуатаційних властивостей на внутрішньому і зовнішньому ринках. Крім того, на етапі цього впровадження можна відмовитися від витрат на створення власного виробництва високомодульних високоміцних вуглецевих волокон.

Опис розробки:
()
Маючи розвинені авіаційну та ракетно-космічні галузі, де широко використовують надлегкі конструкційні композиційні матеріали, Україна опинилася перед дуже гострою проблемою - або створювати власне виробництво вуглецевих волокон, або споживати імпортні волокна. Однак імпортні обмеження, а також переважна невідповідність вуглецево-волоконної продукції критерієм "ціна-якість", змушують виробників композиційних матеріалів і виробів з них користуватися вуглецевими волокнами з недостатньо високим рівнем характеристик (японські волокна типу Т300, російські волокна типу ПКН-5000). Тому перед ученими на першому етапі (ще до створення власного виробництва волокон) встала проблема знайти шляхи та способи реалізації в вуглецевих пластиках, де використовують среднепрочние, - різкого підвищення їх властивостей - модуля пружності і міцності, за рахунок нових вітчизняних технічних рішень.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: