технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ УЛЬТРА ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНОЇ і КОРОЗІЙНОСТІЙКОЇ КЕРАМІКИ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ ДЛЯ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ АГРЕГАТІВ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ В АГРЕСИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ ПРИ ТЕ


Призначення розробки: Проведені наукові дослідження по отриманню нового класу ультра-високо температурних керамічних конструкційних матеріалів для роботи в температурному інтервалі більш 1600о С в умовах високотемпературного окислення, корозії та ерозії. Показана перспективність використання матеріалу для широкого кола високотемпературних виробів нової техніки в енергетиці та інших галузях господарства. Збільшення інтервалу робочих температур (до 1600-22000 С) і ресурсу високотемпературних машин і агрегатів, що працюють в умовах агресивних середовищ.

Рекомендована область застосування: Енергетика, машинобудування, переробка мінеральної сировини (базальту).

Переваги перед аналогами: Економічний ефект буде отриманий за рахунок істотного збільшення робочої температури агрегатів ВМД, а отже і збільшення паливної економічності двигунів, збільшення ресурсу та підвищення надійності високотемпературних машин і агрегатів, що працюють в умовах агресивних середовищ, заміни платини в живильниках при виробництві базальтових волокон. Використання жарових труб в нових пальниках (аеродинамічних плазмових реакторах) розробки Інституту геотехнічної механіки (м. Дніпропетровськ) для спалювання низькоякісного високозольного вугілля в котлах теплових електростанцій за розрахунками науково-технічного центру "Екологія-Геос" (м. Дніпропетровськ) покращує умови горіння і забезпечить більш повне спалювання вугілля в котлі; дозволить значно зменшити використання мазуту, зменшити на 8-12% витрата природного газу, знизити до 4-6% механічний недожог вугілля, підвищити на 0,3-0,5% ККД котла, знизити на 0, 5-0,8% собівартість електроенергії. Очікуваний річний економічний ефект від впровадження нових пальників на одному котлі ТПП Придніпровської ТЕС за оціночними розрахунками на сьогоднішній день складе близько 2 млн. дол. США, що включає: - Економію від зменшення витрати мазуту ~. $; 500 тис.; - Економію від зменшення витрат газу ~. $; 700 тис.; - Економію від зменшення недожог вугілля ~. $; 700 тис.; - Економію від зменшення кількості шкідливих викидів ~. $, 100 тис. Широкомасштабне впровадження пропонованої технології в паливно-енергетичний комплекс України (для котлів, що працюють на вугіллі високозольного АШ) дозволить вирішити актуальні технічні та економічні проблеми енергетики, поліпшити екологічні та соціальні умови промислових регіонів, отримати річний економічний ефект по галузі близько 350-400 млн. дол . США.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Ультра високотемпературна кераміка, а також технологія його отримання не має аналогів в світі, деякі дослідні вироби з кераміки диборид цирконію - карбід кремнію проходять випробування в Європейському космічному агентстві та в США.

Опис розробки:
()
Розробка даного типу кераміки в світі ініційовано технічними вимогами до матеріалів носових обтічників і гострих кромок багаторазових космічних апаратів, нових газотурбінних двигунів з робочими температурами 1600-1700 С, а також вимогами до матеріалів енергетики. Розроблені на сьогодні в ІПМ НАН України ультра-високо температурні керамічні матеріали з високою стійкістю до окислення і корозії є по суті композитами з керамічною матрицею на основі безкисневих тугоплавких сполук (боридів цирконію та гафнію - силіцидів цирконію і молібдену - карбіду кремнію). Для активації процесів спікання використовуються добавки деяких боридів та карбідів. Відпрацьовані методи консолідації кераміки з використанням гарячого пресування, реакційного гарячого пресування і спікання без додаткового тиску (вільне спікання).

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення
1.

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: