технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЇ БЕЗВОДОРОДНОГО АЗОТУВАННЯ В ТЛІЮЧОМУ РОЗРЯДІ


Призначення розробки: Вперше у світовій практиці Подільським фізико-технологічним центром Хмельницького національного університету розроблена технологія азотування в тліючому розряді, що виключає застосування газових середовищ з воднем, що підвищує експлуатаційні показники оброблюваних деталей, виключає водневе охрупчування. Поліпшуються умови роботи - технологія екологічно абсолютно чиста.

Рекомендована область застосування: Технологія може застосуються у всіх галузях, де виникає необхідність підвищення ресурсу обробного інструменту, оснащення, деталей, що працюють в умовах інтенсивного зносу, кавітаційного і корозійного впливу на них зовнішнього середовища: машинобудуванні, авіабудуванні, виробництві транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, харчової промисловості, деревообробці, переробці пластичних мас, лиття легких сплавів, обробці каменів і т. п.

Технічна характеристика: Стендові випробування азотованих в безводородних газових середовищах зубчастих коліс, колінчастих, шліцьових та розподільних валів, коромисел показали підвищення стійкості в 1,6-3 разів, плунжерних насосів і підшипників кочення спеціального призначення - в 1,5 разу в порівнянні з серійною технологією. Промислові випробування азотованих в тліючому розряді пальців тягових ланцюгів транспортерів, деталей технологічного оснащення для обробки алмазів, шнеків термопластавтоматів, направляючих, сопів ливарних машин, що працюють в абразивних середовищах, показники підвищення їх зносостійкості в 1,9-3,5 рази. Випробування азотованих деталей технологічних машин для підприємств харчової промисловості, об'єктів, що працюють в агресивних середовищах, підтвердили підвищення їх зносостійкості в 2-5 рази. Апробація в виробничих умовах азотированного в безводородних середовищах металорізального інструмента (фрез, свердл та ін) забезпечила підвищення його зносостійкості в 1,7-3 рази залежно від умов різання. Довговічність азотированного дереворізального інструменту підвищилася в 3-5 рази.

Переваги перед аналогами: За характеристиками енерго- та ресурсозбереження, керованості кінцевими результатами обробки, якісними показниками модифікованих поверхонь технологія не має аналогів. Пріоритет розробки та впровадження даної технології належить Хмельницькому національному університету.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: