технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БЕЗЗАТРАТНА ОЧИСТКА ФІЛЬТРАТІВ ЗВАЛИЩ ПОЛІГОНІВ ТПВ І ГАЛЬВАНІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ


Призначення розробки: Спосіб призначений для отримання електричної енергії з хімічних і біологічних процесів у воді, водних розчинах, електролітах будь-якого походження.

Рекомендована область застосування: Застосовується у військовому і цивільному морському флоті, сільському господарстві, промисловості, армії і космонавтиці.

Технічна характеристика: Орієнтовні результати: Анаеробне очищення фільтрату ТПВ:   Вих. ГПК. = 17584 мг О2 / л; рН = 8,7.   Рез. ГПК. = 2560мг О2 / л; рН = 6,5. Час очищення 30 діб Анаеробне очищення фільтрату ТПВ:   Вих. ГПК. = 17584 мг О2 / л; рН = 8,7.   Рез. ГПК. = 770 мг О2 / л; рН = 6,5. Час очищення 3 доби

Переваги перед аналогами: 1. Відпадає необхідність у використанні властивостей іонообмінних мембран. 2. Підвищується ефективність поділу зарядів, оскільки електричне поле одночасно впливає на позитивні і негативні заряди, змінюючи їхній рух у потрібному напрямку. 3. З'являється можливість змінювати в часі напрямок відхилення протилежно заряджених часток, замінивши постійне електричне поле на перемінне і, відповідно, одержувати перемінний електричний струм.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
1. Пропонований пристрій для одержання електричної енергії з реакції взаємодії палива з окислювачем містить два електроди, кожний з який може бути чи анодом, чи катодом, простір реакції, пристрій дозованої подачі палива, пристрій дозованої подачі окислювача і джерело магнітного поля. Стрілка указує вихідний напрямок руху палива, окислювача і продуктів реакції, а інші стрілки - напрямок відхилення зарядів. Слід зазначити, що принцип роботи пропонованого електрохімічного генератора залишається як у аналогічного. Паливо і окислювач, вступаючи в реакцію, створюють рухомий потік аніонів і катіонів, що розходяться в протилежні сторони під дією зовнішнього магнітного поля. 2. Принцип роботи пропонованого електрохімічного генератора залишається колишнім (як у аналогу). Паливо і окиснювач, вступаючи в реакцію, створюють потік аніонів і катіонів, що розходяться в протилежні сторони під дією електричного поля, створюваного, відповідно до винаходу, у просторі реакції двома сітчастими електродами, які підключені до додаткового слабкострумового високовольтного джерела постійної (чи перемінної) напруги. Напруженість електричного поля підбирається такою, що б поділювані заряджені частки пролетіли сітчастий електрод і досягли анода і катода. (Аналогія з дією сітки в електронних лампах.) Заряди, що досягли анода і катода, у свою чергу, створять струм у зовнішньому ланцюзі. 3. Запропонований спосіб та пристрій реалізовано наступним чином. У початковому стані, (при розімкнутому зовнішньому електричному ланцюзі), на границях РкІеNa-структури виникнуть два потенційних бар'єри за рахунок взаємного проникнення електронів з Iе-області в Рк-область і з Na-області в Іе-область . При з'єднанні анода і катода зовнішнім електричним ланцюгом потенційні бар'єри відразу зникнуть, оскільки для електронів, що знаходяться в області Na, відкриється шлях до електрода з Рк-провідністю через зовнішній ланцюг, що і приведе до створення струму. Між негативно зарядженими частинками Iе-області і електродом, що має електронну провідність Na, потенційний бар'єр не виникає і заряди вільно передадуться з електроліту на анод. Між позитивно зарядженими частинками і електродом, що має діркову провідність Рк, буде спостерігатися така ж картина. Таким чином, електрони з електроліту перейдуть на електрод з електронною провідністю, потім по зовнішньому ланцюгу далі до електрода з дірковою провідністю, де компенсуються позитивними зарядами, отриманими з електроліту. Шлях для руху електронів залишиться таким же, якщо в зовнішній ланцюг включити електричний однонаправлений вентиль, а один чи обидва електроди виконати з добре електропровідного матеріалу, що не окиснюються. Таке рішення дозволить суттєво спростити і здешевити прилад, підвищивши його ефективність. З другого боку, змінивши однонаправлений вентиль на керований напівпровідниковий комутатор, прилад зможе генерувати змінний електричний струм.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 3 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: