технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИСОКОВОЛЬТНІ ПУСКОВІ ПРИСТРОЇ - ВПП


Призначення розробки: ВПУ є ключовим вузлом у складі СМП. Високовольтні пускові пристрої (ВПУ) на базі трифазних тиристорних високовольтних регуляторів напруги з квазичастотним режимом управління призначені для "м'якого" пуску і гальмування синхронних і асинхронних високовольтних двигунів змінного струму 3, 6, 10 кВ потужністю від 250 кВт до 12,5 МВт в електроприводах з вентиляторним характером навантаження.

Рекомендована область застосування: Металургія. Машинобудування. Енергетика. Хімічна та цементна промисловість.

Технічна характеристика: Технічні характеристики ВПУ: ВПУ забезпечує асинхронний і квазичастотний пуск синхронних і асинхронних двигунів з обмеженням амплітуди пускового струму. Пуск двигунів повинен проводитися в режимі мінімального завантаження і моменті опору не перевищує 0,4 * Мном. У процесі пуску забезпечується: - Обмеження пускових струмів двигуна на заданому рівні в діапазоні Iп = (1,5 ... 3,0) Iном.; - Обмеження пускових струмів (моменту) в процесі пуску в порівнянні з прямим пуском; - Зниження динамічних моментів у кінематичній схемі «двигун» - «механізм» у порівнянні з прямим пуском; - Зниження ударних струмів пускової комутаційної апаратури в порівнянні з прямим пуском; - Зниження втрат в обмотці статора і ротора при пуску (при використанні квазичастотного режиму) порівняно з прямим пуском; - Допустиме число пусків двигуна до 12 протягом години (в режимі квазічастотного пуску); ВПУ має місцеве і дистанційне керування і забезпечує зв'язок із зовнішньою системою автоматики за допомогою комунікаційного інтерфейсу RS 232,485.

Переваги перед аналогами: ВПУ забезпечено наступними захистами: - Від перевантаження (час-струмовий); - Максимальним струмовим захистом; - Захистом від неприпустимої кількості тиристорів, що вийшли з ладу; - Захистом від порушення провідності однієї гілки силового ланцюга (захист від однохвильового режиму); - Захистом від несправності джерел живлення системи управління; - Захистом від зникнення або недопустимого зниження напруги власних потреб; - Захистом від відкривання дверей силової шафи при наявності високої напруги. Якщо пуск двигуна не завершився протягом встановленого часу, видається команда аварійного останову з розшифровкою причини зупинки і індикацією на дисплеї. ВПУ має світлову сигналізацію: - Наявності або відсутності високої напруги на затискачах шафи; - Наявності або відсутності оперативної напруги 380 В; - Закриття дверей шаф; - Готовність до роботи ВПУ.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: ВПУ забезпечує «м'який», ненаголошений пуск і розворот до подсінронної швидкості приводного електродвигуна. Після пуску приводний двигун перемикається на живлення від мережі і навантажується. Застосування високовольтних пускових пристроїв дозволяє практично зняти обмеження на кількість пусків двигуна за час експлуатації і регулювати продуктивність всієї станції. Високовольтні пускові пристрої ВПУ, в порівнянні з класичними перетворювачами, при використанні їх як пускових пристроїв, характеризуються низькою вартістю, малими габаритами. При реконструкції діючих підприємств, як правило, використовуються існуючі площі завдяки малим габаритам ВПУ. За рахунок цього забезпечуються мінімальні терміни окупності при впровадженні.

Опис розробки:
()
Силова схема ВПУ - виконана на базі зустрічно-паралельно з'єднаних тиристорів, що включаються в кожну з трьох фаз двигуна. Конструктивно ВПУ являє собою шафу (щит) двостороннього обслуговування. Виконання шафи по ступеню захисту згідно ГОСТ 14254-96 - IР21, крім місць виходу охолоджуючого повітря і підключення кабелів, де допускається виконання по класу IР00. У шафі ВПУ передбачений високовольтний відсік, низьковольтний відсік і відсік керування. Охолодження тиристорів здійснюється за допомогою вентиляторів, які встановлюються зверху. Забір охолоджуючого повітря здійснюється з приміщення, де встановлено ВПУ, через двері шафи (щита). Викид повітря здійснюється в приміщення через вентилятор. ВПУ комплектуються мікропроцесорною системою управління, яка дозволяє реалізувати оригінальні алгоритми управління, зокрема квазичастотного керування струмом двигуна, при якому істотно (у декілька разів) знижуються втрати в обмотках двигуна при пуску. Нові принципи управління, що реалізуються за допомогою швидкодіючої мікропроцесорної системи управління, додали ВПУ властивості перетворювача частоти. Це дозволяє протягом пуску до (0,7-0,8) nн формувати квазігармоніческіе струми в обмотках двигуна з частотою пропорційною частоті обертання двигуна. Завдяки цьому тепловиділення в роторі становлять величину близьку для режиму роботи з перетворювачем частоти, а момент двигуна при тій же амплітуді струму вище, ніж при використанні традиційних пристроїв м'якого пуску.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: