технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ЕКСТРУЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ


Призначення розробки: Екструзійне зварювання призначене для зварювання листів, плівки та інших виробів з термопластів. Вигнуті деталі, радіус вигину яких багаторазово перевищує ширину шва і довжину зварювального черевика, можуть вважатися листами і зварюватися як листи.

Рекомендована область застосування: Ручний екструдер (ручний зварювальний екструдер) застосовується для зварювання листів, плівки з термопластів, зварювання конструкцій з листового поліетилену і поліпропілену, а так само ручний екструдер використовується для гідроізоляції: пінополіуретанової ізоляції труб, безнапірних трубопроводів і т.д.

Технічна характеристика: Вимоги до деталей, що з'єднуються екструзійним зварюванням ті ж, що і при використанні інших технологій зварювання виробів з полімерів: - зварюватися разом можуть тільки вироби з термопластів, тобто з матеріалу, який можна нагріти до розплавлення і потім остудити без помітної зміни властивостей; - зварюватися разом можуть тільки вироби з однакового матеріалу. При екструзійному зварюванні ті ж вимоги пред'являються до присадних матеріали; - зварювані поверхні повинні бути чистими. Особливо важливо, щоб не було жирних забруднень; - процес охолодження шва повинен протікати повільно, при природних умовах. Штучне прискорення охолодження веде до перепадів температур в матеріалі і зменшення міцності шва.

Переваги перед аналогами: На відміну від великих стаціонарних екструдерів застосовуваних при виробництві полімерної продукції (пластикові труби, стрижні, листи, плівки), ручні екструдери мають значно менші розміри і використовуються для зварювання (паяння) вже готових листів, плівки та інших виробів з термопластів. Технологія екструзійного зварювання - надійна. У порівнянні зі зварюванням гарячим повітрям, екструзійне зварювання пропонує більш високу якість і продуктивність роботи.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Обладнання та технологія Переносне обладнання для екструзійного зварювання складається з екструдера і пристрою для нагріву повітря. Екструдер приводиться в дію електромотором (ручним дрилем). Сорочка екструдера нагрівається електронагрівачами або нагрітим повітрям. Присадочний матеріал, що подається в екструдер у формі прутка або гранул, нагрівається від сорочки екструдера, а також за рахунок тертя об поверхню шнека і сорочку екструдера, перемішується до стану однорідної розплавленої маси і подається в зону зварювання через зварювальний черевик. За своїми конструкційними особливостями екструдери розрізняються за типом нагріву камери плавлення присадочного матеріалу (нагрів за допомогою гарячого повітря або нагрівання термоелементами), за типом двигунів (постійного струму з графітовими щітками і асинхронні без графітових щіток), за типом подачі повітря (від вбудованого термофена або від зовнішнього джерела), а так само наявністю або відсутністю електроніки. Крім того однією з характеристик є спосіб, механізм подачі матеріалу, що розплавляється (пластикового прутка). Розрізняють шнековий і безшнековий (механічний) спосіб подачі прутка. Пристрій для нагріву повітря (термофен) нагріває повітря і подає його через зварювальний черевик (або через окреме сопло) на зварювані поверхні, щоб нагріти їх безпосередньо перед подачею розплавленого присадочного матеріалу. Присадочний матеріал подається між зварюваними поверхнями і придавлюється ковзаючим зварювальним черевиком, формуючи зварний шов необхідної форми.Температура нагрітого повітря і розплавленого присадочного матеріалу, що подаються в зону зварювання, регулюється блоком автоматики екструдера і повинна відповідати таблиці. Матеріал Температура додаткового матеріалу, ° С Температура гарячого повітря, ° С Потік повітря, л / хв. ПНД 200-230 210-240 350-400 ПП 200-240 210-250 350-400 ПВХ 170-180 230-250 350-400 ПВДФ 240-270 240-270 350-400

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: