технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПЕКТРОМЕТР АТОМНО-ЕМІСІЙНИЙ СЕВ - 30


Призначення розробки: Призначено вимірювання в рідких пробах концентрації хімічних елементів, що допускають спектральний еміссійнний аналіз.

Рекомендована область застосування: Галузь застосування - вимірювальна техніка, спектральний аналіз, приладобудування для виконання наступних задач: - аналіз особливо чистих речовин на склад мікродомішок - контроль якості питної води - визначення масової концентрації токсичних елементів в природних та стічних водах на рівні ПДК та нижче - різноманітні застосування в медицині та там, де є обмеження на об"єм необхідної для анализу проби - аналіз хімічних елементів, які не визначаються, або погано визначаються методами атомної абсорбції таких, як C, B, Si, S, P, Se, J (KJ) - аналіз рідкоземельних елементів: Eu, Dy, Sm та інших.

Технічна характеристика: ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА: - спектральний діапазон від 200 до 830 нм - спектральний дозвіл - не гірше 0,05 нм - абсолютне відхилення довжини хвилі від встановленого значення - не більш ніж 0,05 нм - межа виявлення по міді - 0,1 мкг/л - діапазон виміру массової концентрації по міді в розчині - від 1до 1000 мкг/л - межа припустимого значення СКО випадкової складової відносної похибки виміру масової концентрації міді в розчині в діапазоні від 10 до 1000 мкг/л - не більш ніж 10% - відносна нелінійність градуірованої характеристики по міді в діапазоні від 10 до 1000 мкг/л - в межах 10% - стабільність градуірованої характеристики протягом одного часу після градуіровки - знаходиться в межах 10% - живлення від мережі 220 В - спожита потужність - не більше ніж 300 Вт.

Переваги перед аналогами: ПЕРЕВАГИ: - висока чутливість по хімічним елементам поряд з низким рівнем фону та холостого сигналу - великий дінамічний діапазон (не меньш трьох порядків) - можливість незалежного регулювання температур сушки, озолення, атомизації та енергії вільних електронів - наявність режиму реєстрації частотно - модульованного сигналу, при якому практично зникає фонове засвічення - можливість регулювання тиску та величини потоку гелія в атомизаторі - мала величина аналізованої проби - до 10 мкл. Автоматичне дозування та нанесення проби - можливість автоматичної настройки та більшої точності виходу на задану спектральну лінію - економічність по живленню та витраті гелія - 1 баллон (40 літрів, 150 атмосфер) не меньш ніж на півроку роботи спектрометра - відсутність горючих газів - робочий газ гелій (можлива робота на аргоні) - відсутність додаткових спектральних ламп для виміру різних елементів - калібровка монохроматора в усьому спектральному діапазоні від 200 до 830 нм здійснюється по одній спектральній лампі заліза.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Робота спектрометра засновано на принципово новому, який немає аналогів в світовій практиці, джерелі спектру з несамостійним розрядом. Конструктивно спектрометр об"єднує в собі: блок оптичний, блок електронний, обчислювальний комплекс , насос форвакуумний, балон з інертним газом. Суттєвість принципово нового методу отримання спектра заключається в збудженні несамостійного газового розряду за допомогою електронів в парах сухого залишку аналізуємої проби рідини , попередньо переведеного в атомарний пар термічним нагріванням. Атомизація виникає в середовищі інертного газу (гелія або аргона). Для отримання атомного пару використовується спіральний вольфрамовий катод - атомизатор, який одночасно є джерелом термоелектронів. Використання оригінального джерела спектра в приладі знижує інтенсивність суцільного фону та, як наслідок, значно знижує межу виявлення аналізованих елементів, в порівнянні з класичними методами атомної еміссії та атомної абсорбції. Основною частиною спектрометра являється камера атомизації з вікнами з кварцевого скла для выводу випромінення на монохроматор, люком для автоматичної подачи проби та вікном для нагляду. Камера встановлюється на спеціальному столику, що забезпечює просторне регулювання. Аналіз проводиться слідуючим чином. Проба за допомогою автоматичного дозатора (автомата подачи проб) наноситься на спіральний катод - атомизатор. Шляхом нагрівання катода електричним струмом проводиться сушка та, при необхідності, "озолення" проби в вакуумі або в атмосфері гелія. Потім камеру заповнюють гелієм до заданного тиску та проводять імпульсний нагрів катода- атомизатора до температури в діапазоні 2000-3000 град.С. Витрати гелию при цьому - 0,2....0,4 дм куб. на аналіз. Пропонується застосовувати гелій марки А (масова доля гелія 99,995%). Найбільш характерні хімічні елементи, які визначаються за допомогою прилада: мідь, цинк, кадмій, свинец, нікель, хром, марганець, кобальт, миш"як, кальцій, магній, калій, натрій, алюміній, титан, цезій, диспрозій, европій, галій, індій, літій та багато інших. Крім того, СЕВ-30 реєструє мікродомішки неметалів, наприклад вуглецю, йоду, кремнія, фосфору, сіри. Ці елементи на атомно - абсорбційних приладах не вимірюються. Вимірювання концентрації важких металів в пробі виробляється по відпрацьованим, узгодженим методикам або галузевим методичним вказівкам. Стандартні зразки розчинників металів в комплект не входять.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: