технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПОСІБ ВИРОЩУВАННЯ МОНОКРИСТАЛІВ ОКСИДУ АЛЮМІНІЮ


Призначення розробки: Спосіб призначений для вирощування монокристалів тугоплавких оксидів, зокрема, оксиду алюмінію, з високими оптичними характеристиками і збільшеним терміном служби конструкційних матеріалів теплового вузла.

Рекомендована область застосування: Вирощені монокристали не мають обмежень для використання в стандартній оптиці і оптоелектроніці.

Технічна характеристика: Вирощені даним способом монокристали розміром 30.170.250мм3 мають наступні структурні та оптичні властивості: щільність дислокацій <104см-2; напівширина кривої коливання <6 -20сек; хімічна чистота Аl2О3> 99,997%; концентрація окремих домішок <10ррm, Ті - <4ррm; щільність центрів розсіяння розміром до 5 мкм не більше 104см-3.

Переваги перед аналогами: Застосування даного способу забезпечує збільшення виходу товарної продукції на 20% в порівнянні з прототипом. Термін служби теплових екранів з вуглеграфітового матеріалу і елементів з вольфраму і молібдену становить 20 тисяч годин, що в 2 рази вище, ніж в прототипі. При цьому витрати на матеріали теплового вузла від усієї собівартості одного вирощування становлять 25%. Вирощені монокристали не мають обмежень для використання в стандартній оптиці і оптоелектроніці.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
В основу винаходу поставлено завдання вирощування монокристалів тугоплавких оксидів, у тому числі оксиду алюмінію, спрямованою кристалізацією розплаву в тиглі менш трудомістким способом і з отриманням кристалів з більш високими оптичними характеристиками і збільшеним терміном служби конструкційних матеріалів теплового вузла. Рішення поставленої задачі забезпечується тим, що в способі вирощування монокристалів оксиду алюмінію, що включає попереднє відкачування до тиску 10-20Па і спрямовану кристалізацію розплаву в захисному газовому середовищі, перед кристалізацією здійснюють термообробку теплового вузла і сировини при 2030-2050°С протягом 4-5 годин при безперервному відкачуванні, потім напускають аргон до тиску 0,1-0,15 МПа, а в процесі кристалізації здійснюють хемосорбцію водню. Дотримання необхідного середовища вирощування забезпечується взаємодією водню з парами кальцію (хемосорбцією) при нагріванні останнього за допомогою додаткового нагрівача. Проведення попередньої термообробки за даних часових і температурних режимах призводить до дегазації та очищення теплового вузла, стінок ростової камери і сировини, забезпечуючи тим самим, рівновагу в системі середа - тепловий вузол, сировина. У цих умовах, як показали експерименти, забезпечується ефективний відвід продуктів реакції (при очищенні сировини) та десорбції (при дегазації теплового вузла), що покращує оптичну якість вирощуваних монокристалів.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: