технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕСТ-СИСТЕМА "ІФА-АТВЕБ-СТРИП"


Призначення розробки: Тест-система “ІФА-АтВЕБ-стрип” призначена для виявлення антитіл проти вірусу Епштейна-Барр в сироватках крові людей, а також для діагностики захворювань, спричинених ВЕБ.

Рекомендована область застосування: Медицина.

Переваги перед аналогами: Тест-система “ІФА-АтВЕБ-стрип” - перша вітчизняна імуноферментна тест-система для виявлення антитіл проти вірусу Епштейна-Барр. Вона дозволяє проводити диференційну діагностику захворювань, викликаних цим вірусом, і більш раціонально підходити до вирішення проблеми їх спрямованої терапії та профілактики.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Проведені незалежні лабораторно-клінічні випробування на базі КМТМО “Санепідемстанція” і одержана висока оцінка її результативності. Разом з АТЗТ НВК “Діапроф-Мед” створені виробничі зразки тест-системи “ІФА-АтВЕБ-стрип-IgG”. Патент України. Пакет аналітично-нормативної документації.

Опис розробки:
()
Отриманий оригінальний препарат специфічного антигену ВЕБ, на основі якого створена перша вітчизняна високочутлива і специфічна імуноферментна тест-система для виявлення антитіл (IgG та IgM) до вірусу Епштейна-Барр, проведена її всебічна характеристика, створені панелі позитивних і негативних сироваток, які гарантовано містять або що не містять антитіла до даного вірусу. Встановлено низький рівень антигенної спорідненості ВЕБ з цитомегаловірусом, вірусом герпесу простого 1-го типу, вірусом оперізувального лишаю. Створена тест-система дозволила певною мірою охарактеризувати стан колективного імунітету до ВЕБ серед різних груп населення м. Києва, зокрема, хворих на інфекційний мононуклеоз, туберкульоз, гематологічні захворювання, групи здорового населення (великий відсоток його складали здорові вагітні жінки, донори) і вперше отримати дані, що свідчать про досить широку циркуляцію цього вірусу. Показники специфічності і чутливості тест-системи складають 100% і 96% відповідно. Розроблено метод отримання антигену ВЕБ з лімфобластоїдної культури клітин, який запатентовано. Визначено схему проведення імуноферментного аналізу на основі отриманого антигену і підібраний склад компонентів, які входять до даної тест-системи, оптимізований режим проведення послідовних етапів реакції. Наявність у складі розробленого антигену білків ВЕБ, що виявляються на ранніх стадіях гострого захворювання, персистенції вірусу або реконвалесценції і одночасне застосування антивидових кон'югатів проти імуноглобулінів G і М людини дає можливість одномоментно за допомогою розробленої тест-системи визначити стадію захворювання людини при ВЕБ-інфекції.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: