технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ДІАГНОСТИЧНИЙ НАБІР КОМПЕНСАТОРІВ КОСООКОСТІ ПРИЗМЕНИХ КК-42


Призначення розробки: Діагностичний набір на основі мікропризмових елементів Френеля призначений для вимірювання кута косоокості в діапазоні від 0,5 до 30 призменних діоптрій.

Рекомендована область застосування: Медицина. Офтальмологія.

Переваги перед аналогами: Діаметр елементів відповідає розмірам стандартної пробної офтальмологічної оправи, що робить набір максимально зручним для діагностики. Набір відрізняється високою точністю виготовлення мікропризмових елементів, яка становить +/- 0,05 призменних діоптрій (ПД) для призм від 0,5 до 5,0 ПД, +/- 0,10 ПД для призм від 6,0 до 15,0 ПД і +/- 0,15 ПД для призм від 16,0 до 30,0 ПД, що дозволяє здійснювати точну і достовірну діагностику дефектів зору.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Діагностичний набір КК-42 пройшов необхідні медичні випробування, зареєстрований в Україні, внесений до реєстру медичної техніки та виробів медпризначення України і дозволений для застосування в медичній практиці і використовується провідними офтальмологами України, зокрема, в Київській міській клінічній офтальмологічній лікарні "Центр мікрохірургії ока" , НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова (м. Одеса), Кримському центрі реабілітації зору (м. Сімферополь).

Опис розробки:
()
Розроблені оптичні компенсатори косоокості - плоскі прозорі пластинки з мікрорельєфом - виготовлені з оптичного полікарбонату. На кожну пластинку завдано двомірний мікрорельєф трикутного профілю. Кут рельєфу відповідає необхідній величині призматичної дії. Пластинки на вид здаються абсолютно гладкими, тільки під мікроскопом можна побачити, що глибина рельєфу D становить 4-200 мкм в залежності від сили призми. Крок рельєфу W становить 400 мкм, тому що було встановлено, що при такому кроці мікрорельєфу очі ще не відчувають дискретності і зорово сприймають картинку у вигляді цілісного зорового образу. Кожна з таких пластинок з мікрорельєфом поміщена в оправу, зовнішні габарити якої відповідають розмірам пробної офтальмологічної оправи, тому компенсатори можуть легко встановлюватися строго перпендикулярно напрямку зору, що важливо для проведення достовірної діагностики. Для захисту від зовнішніх забруднень кожен оптичний компенсатор з боку мікрорельєфу має захисну пластину завтовшки 0,6 мм з полікарбонату, тому оптичні властивості компенсатора залишаються незмінними протягом тривалого часу. Конструкція компенсатора косоокості є повністю вітчизняною і захищена патентом України № 25549 від 10 серпня 2007 року. Діагностичний набір КК- 42 складається з 42 компенсаторів косоокості (по 21 мікропризмі на кожне око) оптичною силою 0,5 , 1,0, 2,0 ; 3,0 ; 4,0 ; 5,0 ; 6,0 ; 7 , 0 ; 8,0 ; 9,0 ; 10 , 12, 14 , 16: 18 , 20, 22 ; 24 ; 26 ; 28 і 30 ПД. На кожному компенсаторі є маркування, що позначає номінал мікропрізми і напрямок відхилення променя зору. Кожен окремо взятий елемент з мікрорельєфом може використовуватися і для виготовлення звичайних лікувальних окулярів призматичної дії.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 1 шт.
є патентів України -- 1 шт.


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: