технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СТОЧНО-ГЛІКОЛЕВИЙ ТЕПЛООБМІННИК ДЛЯ УТИЛІЗАЦІЇ ТЕПЛА КАНАЛІЗАЦІЙНИХ СТОКІВ


Призначення розробки: Сточно-гліколеві теплообмінники призначені для використання в високоефективних системах енергозбереження будівель і споруд, коли ставиться завдання повернення низькопотенціального тепла, втрачаємого зі стічними водами.

Рекомендована область застосування: Для застосування в житлових та громадсько-адміністративних будівлях.

Технічна характеристика: Параметри, що характеризують роботу сточно-гліколевого теплообмінника, змонтованого на одному з випусків в житловому 5-поверховому будинку м. Києва: - Кількість повертаємого тепла - 7,1 кВт; - Т стічних вод на вході в теплообмінник - 20,1 *С; - Т етиленгліколю на вході в теплообмінник - 1,1 *С; - Діаметр внутрішньої труби - 100 мм; - Довжина 4000 мм; - Матеріал обох коаксіальних труб - високолегована нержавіюча сталь.

Переваги перед аналогами: Переваги в порівнянні з системами, що мають ємності збору стоків: - Екологічна: відпадає необхідність мати поряд з будівлею ємність, наповнену каналізаційними стоками. - Економічна: істотна економія площ. - Технічна: зменшується обсяг робіт з техобслуговування. Переваги в порівнянні з системами, що передбачають поділ стоків на " умовно чисті " і " умовно брудні ": - Економічна: більш повна утилізація тепла, що досягається більш дешевими техзасобами. - Технічна: більш просте рішення завдання.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Реалізовані із застосуванням сточно-гліколевих теплообмінників системи енергозбереження показали високу ефективність, значною мірою забезпечуючи нагрів води для систем гарячого водопостачання будівлі за рахунок безкоштовного, раніше втрачаємого з каналізаційними стоками, тепла.

Опис розробки:
()
Реалізований принцип теплопередачі "труба в трубі". Технічно це реалізується шляхом заміни відрізка каналізаційної труби на трубу такого ж діаметру і виконує ту ж функцію, що й замінений відрізок (тобто тракт руху стоків не зазнає змін). Але цей відрізок труби одночасно стає внутрішньою трубою теплообмінника типу "труба в трубі", призначеного для відбору низькопотенційного тепла стічних вод. Такий спеціальний теплообмінник має крім згаданої труби, по якій рухаються стічні води, коаксіально їй встановлену трубу більшого діаметра. Утворений кільцевий зазор заздалегідь розрахованого прохідного перетину герметично закривається денцями, а всередині цього зазору розташовуються спеціально спроектовані для забезпечення заданих показників перегородки. По кільцевому зазору, назустріч напрямку руху каналізаційних стоків, рухається холодоносій (наприклад, етиленгліколь), який відбирає тепло від рідких відходів і віддає його в тепловому насосі.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: