технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

АВТОМАТИЗОВАНИЙ ЕЛЕКТРОПРИВОД НА ОСНОВІ ДВИГУНА З РОТОРОМ, ЩО КОТИТЬСЯ


Призначення розробки: На базі двигунів з ротором, що котиться (ДРК), створено ряд автоматизованих мікропроцесорних електроприводів, призначених для використання в замочно-регулюючій арматурі для об'єктів енергетики і промисловості, а також в системах орієнтування різних пристроїв.

Рекомендована область застосування: Енергетика, нафтогазовий комплекс, металургія, підприємства хімічної промисловості і промисловості будівельних матеріалів. В зарубіжних країнах ДРК знайшли вживання в автоматизованих виробничих лініях, в приводах вентилів і засувок, в різних поворотних пристроях.

Переваги перед аналогами: Для електроприводу була розроблена оригінальна обгінна муфта, що забезпечує самогальмування приводу. Розроблена конструкція не вимагає вживання механізму обмеження обертаючого моменту, оскільки ДРК не властиві кидки струмів, а отже, і моментів. Крім того, двигун може тривалий час працювати на "упор" без виходу з ладу. Випробування приводу підтвердили практично всі розрахункові механічні і електричні параметри. Зараз розроблені автоматизовані електроприводи з частотою обертання 1-2 об/хвил, що забезпечують обертаючий момент 5 Нм, 12 Нм і 60 Нм.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
ДРК є електромагнітомеханічним перетворювачем, принцип дії якого заснований на вільному обкачуванні феромагнітної не несучої обмоток циліндрового ротора по поверхні статора. Це обкачування виникає за рахунок рівномірного обертання вектора рівнодіючої сили одностороннього магнітного тяжіння по поверхні статора. При цьому виникає електромагнітомеханічна редукція кутової швидкості, що дозволяє одержати низькі частоти власного обертання ротора і великий обертаючий момент. Планетарне обертання ротора перетворюється спеціальною механічною передачею або стандартними перетворювачами несовісного обертання. Кожна обмотка статора забезпечена керованими за допомогою мікропроцесора транзисторними ключами. Вживання керованих ключів дозволяє забезпечити широкий спектр режимів управління приводом, зокрема регулювання частоти обертання двигуна, швидку зупинку і реверсування. Команди управління оператор віддає за допомогою клавіатури, а також контролює їх виконання і стежить за станом системи за допомогою табло індикації. Система управління електроприводом забезпечена інтерфейсом, що служить для обміну інформацією, а також пристроями перетворення одержаного сигналу в сигнал управління заданого вигляду. Датчик положення, який містить система управління, дозволяє здійснювати позиціонування кута повороту вихідного валу. Розроблений електропривод може бути забезпечений ручним дублером, при використовуванні якого передбачена гарантована відсутність появи живлення на електроприводі, з відображенням на пульті оператора. Патент України № 11546 UA.

Сертифiкат якостi патент №11546 UA

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: