технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПЕРЕТВОРЮВАЧ ЗВУКУ П'ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИЙ ПЗП-1


Призначення розробки: Малогабаритний п'єзоелектричний перетворювач звуку ПЗП-1 призначений для перетворення електричних сигналів звукового діапазону в звукові і навпаки.

Рекомендована область застосування: Перетворювач може бути використаний для широкого спектру апаратури і обладнання. Він може бути реалізований на підприємствах і організаціях Міністерства промислової політики України та приватного сектору промисловості.

Технічна характеристика: 1. Діапазон робочих частот, кГц: 1,5 - 9,0. 2. Рівень звукового тиску на відстані 0,5 м на частоті 3 кГц при підведеній напрузі 10 В, дБ, не менше: 70. 3. Амплітудне значення підводимої напруги, В, не більше: 180. 4. Вихідна напруга в режимі мікрофона, мВ, не менше: 20. 5. Електричний опір по змінному струму на частоті 2 кГц, кОм, не більше: 10. 6. Електрична ємність, нФ, не більше: 15. 7. Габаритні розміри, мм, не більше: 36х4. 8. Маса, г, не більше: 6.

Переваги перед аналогами: За сукупністю суттєвих ознак технічних рішень перетворювач має ряд переваг перед аналогами. Зокрема, він має вищі електроакустичні параметри, а також кращі конструктивні рішення, які дозволяють спростити монтаж його в апаратурі.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Економічні переваги розробки базуються на використанні для її виготовлення переважно ресурсів України, групових методів виготовлення, відсутності дорогоцінних матеріалів, низькій трудоємності. Орієнтовна вартість одного перетворювача при серійності 100000 шт. на рік становить $0,5, що значно менше вартості аналогів.

Опис розробки:
()
Відмінними рисами малогабаритного п'єзоелектричного перетворювача звуку ПЗП-1 є висока ефективність перетворення (рівень звукового тиску) і конструктивне виконання, що забезпечує зручне, з низькою трудоємністю надійне кріплення його на монтажній платі та у корпусі пристрою. Прилад може бути використаний як зумер тонального виклику в телефонних апаратах; випромінювач звуку часів-таймерів; для озвучування електронних іграшок; у системах охоронної сигналізації; у системах сигналізації технологічного, випробувального, контрольно-вимірювального устаткування, у робототехніці, автомобілебудуванні, побутовій техніці та ін.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: