технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БІОТЕХНОЛОГІЧНІ МЕТОДИ ВИТЯГАННЯ РІДКИХ І ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ З ПРОДУКТІВ СПАЛЮВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ВУГІЛЛЯ


Призначення розробки: Розроблений біотехнологічний метод спрямований на додаткове одержання рідких і дорогоцінних металів з нетрадиційної сировини - техногенних відходів підприємств енергетики та металургії України.

Рекомендована область застосування: Міністерство промислової політики, гірнічні та геологічні підприємства, підприємства енергетики, чорної та кольорової металургії.

Переваги перед аналогами: За сукупністю методичних прийомів біотехнологічний метод вилучення металів з використанням активних мікроорганізмів має ряд переваг над існуючими аналогами. Біотехнологічний метод, що розроблено, простий, реалізується при нормальній температурі і тиску, без використання сильних кислот і утворення проміжних токсичних продуктів, що робить його екологічно безпечним.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Розробка відноситься до енерго- і ресурсозберігаючих технологій, та має природоохоронну спрямованість. Використання біотехнологічних методів сприяє тому, що промислові відходи втрачають свій негативний вплив на довкілля і людину. Біотехнологічний метод вилучення металів за допомогою мікроорганізмів не потребує дорогого обладнання, дефіцитних реактивів, характеризується низькими енергоспоживанням і трудовитратами.

Опис розробки:
()
Суть розробки полягає у використанні біотехнологічних методів вилучення рідких і дорогоцінних металів з відходів підприємств енергетики та металургії України. До основи методу покладено використання активних мікроорганізмів з практично корисними властивостями. Розробниками проведені модельні випробування розробленого способу для вилучення рідких (германій, цирконій) металів з промислового свинцево-цинкового концентрату і відходів електростанцій.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: