технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ "ГІС ПОЛИВ"


Призначення розробки: Використання «ГІС Полив» дозволяє виключити зайві поливи і досягнути економії водних та енергетичних ресурсів.

Рекомендована область застосування: Сільське господарство.

Переваги перед аналогами: Інформаційні технології дозволяють: - здійснювати швидку обробку та аналіз інформації про стан ведення зрошення за допомогою ГІС-технологій та ДЗЗ; - одержувати кожної доби оперативну інформацію про динаміку вологості ґрунту і водоспоживання сільськогосподарських культур на кожному полі у графічному та картографічному вигляді; - розробляти оперативні плани поливів сільськогосподарських культур та водоподачі у господарстві на основі програмного комплексу інформаційної системи «ГІС Полив»; - оцінювати ефективність водо- та енергоспоживання при зрошенні; - надавати найбільш економічно обґрунтовані та екологічно безпечні рішення щодо водоподачі у господарстві та водорозподілу у межах зрошувальних систем з врахуванням інтересів всіх зацікавлених сторін.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Економія водних та енергетичних ресурсів до 20-30% та забезпечення до 10% приросту врожаю сільськогосподарських культур. Впровадження: - Водні сценарії для Європи та сусідніх країн (SCENES). - Інтегровані плани управління водними та земельними ресурсами для пілотних території модельного проекту «Нова сільська громада». - Міжурядовий українсько-голландський проект «Catapuld». - Дослідно-виробниче впровадження ІС «ГІС-Полив» у ДП ДГ «Асканійське», Херсонська обл. - Українсько-голландський проект “ Удосконалення управління водними ресурсами на зрошувальних системах півдня України (WATERMUK)”. - Українсько-бельгійський проект «Управління зрошенням для підтримки сталого сільського господарства і навколишнього середовища в Україні (UKRIM project)». - River restoration via integrated river basin management (ECRR). - Асоціація голландських компаній PLUS.

Опис розробки:
()
Об’єктом управління Інформаційної системи є водні ресурси на різних рівнях функціонування зрошувальних систем: сільськогосподарське поле, господарство, внутрішньогосподарський модуль зрошувальної системи. Зрошувальна система розглядається, як складна відкрита природно – технічно – агротехнологічна соціальна система, яку використовують державними та приватними підприємствами згідно існуючому законодавству та прийнятим організаційним нормам та правилам. Управління за допомогою ІС реалізують через послідовні етапи: техніко — економічне обґрунтування реконструкції або відновлення зрошувальних систем, стратегічне та річне планування водокористування на всіх рівнях системи, оперативне планування водопотреби і водоподачі на рівні районного управління водного господарства та оперативне управління поливами сільськогосподарських культур у господарствах. Критеріями ефективності управління зрошенням за допомогою ІС є: підвищення ефективності використання водних та земельних ресурсів; підвищення врожаю сільськогосподарських культур; зростання прибутковості зрошуваного землеробства та зменшення термінів окупності вкладених інвестицій; збереження родючості ґрунтів та екологічної сталості зрошуваних земель. Ефект від впровадження може бути забезпечений за умов дотримання всіх технологій вирощування сільськогосподарських культур, ефективного управління на всіх етапах виробничого ланцюга від посіву сільськогосподарських культур до переробки та продажі продукції.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: