технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

АВТОНОМНА БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНА РУХОМА ПЛАТФОРМА


Призначення розробки: Автономна рухома платформа (мобільний робот) призначена для виконання різних завдань, що надходять від віддаленого користувача і, залежно від набору бортових сенсорів, здатна контролювати рівень забруднення повітря, освітлення, шум у приміщеннях, отримувати і аналізувати акустичну та візуальну інформацію про стан приміщення, будувати його просторову модель.

Рекомендована область застосування: Запропонована інформаційна технологія інтелектуального управління і базове програмне забезпечення керуючої системи можуть бути адаптовані до різних варіантів реалізації рухомої платформи, виконавчих органів і сенсорної комплектації з можливими сферами застосування: - автономні МР для моніторингу приміщень (екологічний контроль, системи охорони, системи дистанційної присутності тощо); - мобільні рухливі системи фізичної та інформаційної допомоги, в тому числі інвалідам і літнім людям; - лабораторні навчальні комплекси для практичного освоєння інтелектуальних інформаційних технологій та систем управління; - персональні МР для інтелектуального дозвілля.

Переваги перед аналогами: Інтерфейс користувача також дозволяє формувати довгострокові плани автономної діяльності МР з різними наборами місій (функції рухомого електронного секретаря). Крім того, МР може виконувати функції дистанційного присутності при вилученому керуванні через Інтернет або WiFi.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Впровадження: Розроблено технологію віддаленого використання МР через Інтернет у навчальних процесах технічних університетів для виконання лабораторних робіт з дисциплін кібернетичного напряму. Створений діючий прототип МР експериментально в режимі віддаленого управління використовується студентами кафедри «Робототехнічні системи» МГТУ ім. Баумана. Запропоновано методики виконання кількох лабораторних робіт, де МР виступає постачальником різнорідної сенсорної інформації про оточуючі його об'єкти для подальшого аналізу та інтерпретації за допомогою методів, що вивчаються студентами в теоретичних курсах.

Опис розробки:
()
Запропоновано оригінальну двохмодульну структуру керуючої системи мобільного робота (МР), яку обслуговує розподільне обчислювальне середовище. Основні інформаційні процеси керуючої системи підтримують два паралельно функціонуючі комп'ютера - бортовий ноутбук і комп'ютер користувача - супервізора, пов'язані бездротовою мережею. Попередньою обробкою сигналів зайняті мікропроцесори в вузлах сенсорної CAN- мережі та мікропроцесори блоків керування приводами рухомої платформи і загарбного пристрою. В основу інтелектуальної керуючої системи покладено гібридний підхід, заснований на поведінках (Behavior Based Robotics), з розвиненою активуючою підсистемою, реалізованою за принципом біологічного «акцептора дії» і дозволяє автоматично приймати рішення про доцільну локальну діяльність МР при досягненні глобальної мети, сформульованої користувачем. Формування прогнозу очікуваного стану МР відбувається на основі математичного моделювання функціональних компонентів МР з використанням бази знань про об'єкт управління, зовнішній світ і правила поведінки в ньому. В інформаційних процесах використані методи штучного інтелекту для розпізнавання і синтезу образів різних модальностей. Комп'ютерне 3D моделювання використовується одночасно для керуючої системи і графічних можливостей інтерфейсу користувача, забезпечуючи його моделями оточуючого простору, що динамічно синтезуються, і МР в ньому. Простота освоєння і використання МР некваліфікованим користувачем підтримуються також технологіями розпізнавання і синтезу мови.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: