технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПРОГНОЗУВАННЯ МОЖЛИВОСТІ ПОДАЛЬШОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ДЕГРАДОВАНИХ СТАЛЕЙ ТРУБОПРОВОДІВ ТЕС


Призначення розробки: На основі проведених експериментальних досліджень розроблено методичний підхід для оцінювання технічного стану металу парогонів і обгрунтування можливості їх подальшої безпечної експлуатації.

Рекомендована область застосування: Теплоенергетика. Розроблену методику пропонують до впровадження підприємствам і організаціям, що експлуатують парогони високого та середнього тиску, а також корпуси реакторів гідрокрекінгу нафти, труби печей рифомінгу тощо.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Основою прогнозування є коректне оцінювання стану деградованого металу з урахуванням технологічних чинників, які призводять до деградації, що в свою чергу призводить до втрати властивостей, які забезпечували розрахунковий ресурс конструкцій на початку їх експлуатації. Розроблено методику, яка дає змогу впродовж відносно короткого проміжку часу (кілька місяців) змоделювати в лабораторних умовах деградацію сталей, якої в експлуатаційних умовах досягають упродовж десятків років. Методика, що полягає у швидкісному термоциклуванні лабораторних зразків у середовищі газоподібного водню від робочої для парогонів температури до кімнатної, дала змогу обгрунтувати критичний рівень деградації металу і стала першим етапом розробки підходу до оцінювання технічного стану металу тривало тексплуатованих парогонів. Зокрема, показано, що термоциклування у водні інтенсифікує деградацію сталі 12Х1МФ. Крім того, деградація визначається не тільки тривалістю експлуатації, а й кількістю призупинень технологічного процесу. Зміна мікроструктури металу у процесі тривалої високотемпературної експлуатації може пришвидшуватися під впливом і напружень розтягу, і насичення металу воднем. При цьому скорочується стадія деградації металу і, як наслідок, загальна довговічність.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: