технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДТВОРЕННЯ В СТАДАХ РОМАНІВСЬКОЇ ПОРОДИ


Призначення розробки: Технологія відтворення в стадах романівської породи призначена для підвищення ефективності відтворення стада та збільшення виходу ягнят.

Рекомендована область застосування: Cільське господарство (вівчарство).

Технічна характеристика: Забезпечення багатоплідності маток романівської породи на рівні 235-240 ягнят у розрахунку на кожну сотню. Прискорення термінів племінного використання ярок від 12-14 до 6-8 міс віку та підвищення у 1,5 рази у продовж року інтенсивності використання маток для відтворення.

Переваги перед аналогами: Збільшення виходу ягнят на 35-40 голів у розрахунку на 100 маток проти традиційної технології.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Одержання додатково 1,1-1,5 т. ягнятини у розрахунку на 100 вівцематок. Забезпечення зменшення періоду нарощування основного поголів'я стада в 1,5 рази.

Опис розробки:
()
Методи інтенсивного відтворення стада вирішуються на вівцях романівської породи за рахунок використання ранньої статевої скоростиглості молодняку для відтворення (7-8 місяців), підвищення інтенсивності відтворення маток на основі збільшення кількості ягнінь за один рік. Технологія відтворення маток передбачає 2-х турове ягніння в продовж року, при якій 80 % вівцематок ягняться у січні-лютому (І тур), ІІ тур - 20 % з ягнінням у липні. Використання двохступінчатого відлучення ягнят від маток, суть якого зводиться до більш раннього відлучення спочатку крупних ягнят, особливо від багатоплідних матерів, тим самим надається можливість кра-щого годування для відсталих ягнят. Для підвищення плодючості овець заслуговує на увагу відбір ярок для ремонту маточної частини стада з числа двійнят при першому, або двох перших ягніннях. Разом із цим, селекція повинна передбачати ранню статеву зрілість (прояв першої охоти), високу запліднюваність у будь-який період сезону року, враховуючи період лактацій; народження двійнят, трійнят у кожну суягність; високу життєздатність ягнят; добрі материнські якості маток; період репродуктивного використання не менше 5-6 років. Спарювання ярок як у віці 6-8 місяців, з досягненням 80 % живої маси дорослих овець, так традиційно - у 14-15 місяців, залежно від їх живої маси на період парування.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: