технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БІОТЕХНОЛОГІЧНИЙ МЕТОД ЗНЕСІРЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ВУГІЛЛЯ


Призначення розробки: Розробка спрямована на використання мікробіологічних методів в біотехнології та покращення якісних характеристик вугілля за рахунок зменшення концентрації сірки.

Рекомендована область застосування: Вугільні, промислові, гірнічні підприємства, підприємства енергетики.

Переваги перед аналогами: Запропонована розробка не має аналогів в Україні. Біотехнологічні методи знесірчення енергетичного вугілля забезпечують зменшення концентрації сірки від 20,0 до 90,0 %, що робить цей метод конкурентноспроможним на вітчизняному ринку на відміну від стандартних фізіко-хімічних методів (спосіб вилучення металів знаходиться на стадії патентування).

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Розробка має природоохоронну спрямованість, відноситься до енерго- і ресурсозберігаючих технологій, дозволяє знижувати концентрацію сірки в енергетичних вугіллях і одночасно додатково отримувати рідкі і коштовні метали, які переходять до розчину під час біотехнологічного процесу. При здійсненні мікробіологічного знесірчення вугілля не утворюються токсичні продукти; метод простий у застосуванні, не потребує високих трудо- і енергозатрат.

Опис розробки:
()
Зниження концентрації сірки за допомогою активних мікроорганізмів не потребує складного обладнання, дефіцитних реактивів, здійснюється при нормальних температурі і тиску. Впровадження розробленого методу забезпечить максимальну комплексність використання сировини, додаткове отримання рідких і коштовних металів, екологічну чистоту і сприятливі економічні показники. Підготовлена документація для проведення апробації мікробіологічного методу для зниження концентрації сірки конкретного енергетичного вугілля. Проведені модельні лабораторні випробування розробленого мікробіологічного способу для зниження вмісту сірки разом із НВО "Технодон" (м. Донецьк).

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: