технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОСОБЛИВОСТІ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ ПІД ПРОМІЖНІ КУЛЬТУРИ У КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІНАХ ПРИКАРПАТТЯ


Призначення розробки: Технологія призначена покращити фітосанітарний стан посівів, зменшити затрати на обробіток грунту.

Рекомендована область застосування: Сільське господарство.

Переваги перед аналогами: Висока рентабельність.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Впровадження розробки на Прикарпатській державній сільськогосподарській дослідній станції на площі 50 га при застосуванні оранки під проміжну культуру з подальшим використанням її на сидерат дало можливість отримати 692–974 грн/га чистого доходу, тоді як дискування та загортання сидерату — 514 грн/га. Проведення дискування на глибину 8–10 см під проміжну або під основну культури дає змогу економити 30–40% пального. За рахунок приросту урожайності зерна ярого ячменю при використанні редьки олійної як сидерату чистий дохід становив від 1575 до 2035 грн/га, залежно від способу обробітку ґрунту під проміжну і основну культури. Рівень рентабельності ярого ячменю без використання проміжної культури становив 23%, а при її використанні підвищувався на 30–39%.

Опис розробки:
()
Нині набувають поширення сівозміни з підвищеною концентрацією зернових. Щоб не допустити негативного впливу стерньового попередника, мати змогу регулювати фітосанітарний стан посіву, зменшити затрати на обробіток ґрунту слід вирощувати проміжну культуру на сидерат і зелений корм та використовувати побічну продукцію попередника (солому) на добриво. Варто використовувати таку короткоротаційну сівозміну, в якій перше поле займають однорічні трави, друге — пшениця озима, третє — ярий ячмінь з проміжною культурою (редька олійна) на сидерат або зелений корм після збирання озимої пшениці. Під проміжну культуру необхідно вносити мінеральні добрива дозою N20P20K20, завдяки яким урожайність зеленої маси редьки олійної, що використовується як сидерат, підвищується на 4,4 т/га (на 22,4%), на зелений корм — на 3,6 т/га (18,3%). При вирощуванні ярого ячменю використання як добрива соломи попередника та загортання в ґрунт сидерату з унесенням невеликих доз мінеральних добрив N40P40K40 сприяє підвищенню урожайності зерна на 0,4 т/га (14,6%).

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: