технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСАМИ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЙНОСТІ ТА ЯКОСТІ ЗЕРНА ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ


Призначення розробки: Розроблені удосконалені способи вирощування озимої пшениці в умовах Лісостепу із застосуванням управління процесами формування врожайності та якості зерна.

Рекомендована область застосування: Сільське господарство.

Переваги перед аналогами: Ресурсозаощаджувальна і високорентабельна технологія.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Ресурсозбереження при вирощуванні озимої пшениці забезпечується за рахунок обмеженого застосування засобів хімізації, а оптимальне живлення рослин — шляхом використання побічної продукції, мікродобрив, сидератів, мікробіологічних препаратів та стимуляторів росту. Така технологія передбачає внесення 105–132 кг/га NPK у сівозміні (в т.ч. азотних добрив, які частинами вносяться в критичні фази розвитку культури) та використання мінімально необхідної кількості засобів захисту рослин з наданням переваги біологічним препаратам. Застосування цієї технології дало можливість одержати 5,0–6,5 т/га зерна третього-четвертого класу якості, прибуток — 3,5–5,5 тис. грн/га, рентабельність виробництва — 110–150%. Апробація розробки, проведена на Панфильській дослідній станції Інституту на площі 40 га, показала, що завдяки її застосуванню урожайність озимої пшениці на 0,62 т/га вища порівняно з урожайністю при використанні традиційної технології.

Опис розробки:
()
Удосконалені способи вирощування озимої пшениці в умовах Лісостепу ґрунтуються на постійному агробіологічному моніторингу за ростом і розвитком рослин, застосуванні оптимізованих систем удобрення у сівозміні з урахуванням результатів ґрунтової та рослинної діагностики, використанні побічної продукції попередників, сидеральних культур, традиційних та нових видів добрив для основного внесення та для підживлення в критичні фази росту і розвитку рослин, інтегрованої системи захисту посівів від шкідників, хвороб, бур’янів, вилягання. За результатами багаторічних досліджень (1987–2010 рр.) відпрацьовано прийоми формування високопродуктивних посівів озимої пшениці, об’єднані в інтенсивні технології, що передбачають внесення 265–397 кг/га NPK у сівозміні (у т.ч. оптимальну диференціацію доз, видів і строків застосування азотних добрив залежно від потреб культури), а також інтегровану систему захисту посівів. Ці технології, спрямовані на якнайповнішу реалізацію генетичного потенціалу сортів озимої пшениці, забезпечують одержання 7,5– 10,0 т/га високоякісного (не нижче другого класу) зерна та високу економічну ефективність виробництва (прибуток — 5,5–9,0 тис. грн/га, рентабельність 90–105%).

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: