технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОДОБРИВА ЕКОЛИСТ УНІВЕРСАЛЬНИЙ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ЯРОЇ ТВЕРДОЇ ПШЕНИЦІ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ


Призначення розробки: Спосіб застосування мікродобрива Еколист призначено для одержання максимальної ефективності при вирощуванні ярої твердої пшениці.

Рекомендована область застосування: Сільське господарство (рослинництво).

Переваги перед аналогами: Висока рентабельність.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Спосіб впроваджено у ПП “Агротехнологія”, що в Нижньосірогізькому р-ні Херсонської обл., на площі 20 га, де врожайність ярої пшениці становила 2,3 т/га, собівартість одержаної продукції дорівнювала 102 грн/ц, рентабельність — 51%.

Опис розробки:
()
Важливу роль у живленні рослин, крім таких макродобрив, як азот, фосфор і калій, відіграють також мікроелементи. Під їхнім впливом поліпшується процес фотосинтезу, підвищується стійкість до посухи, посилюється імунітет рослин до збудників хвороб. Нестача будь-якого з них призводить до зниження врожаю зерна і його якості. Проведені дослідження з вивчення способу застосування мікродобрива еколист універсальний (далі — еколист-У). Досліди проводились при внесенні дози добрив (N49P0K0), розрахованої на одержання врожайності ярої твердої пшениці 1,8 т/га за повного хімічного захисту (гербіцид + фунгіцид + інсектицид). Еколистом-У обробляли як саме насіння, так і рослини у різні фази вегетації. Обробка насіння цим мікродобривом у роки досліджень забезпечувала приріст урожаю, який у середньому становив 0,21 т/га. При цьому встановлено, що ефективність дії препарату у будь-яку фазу вегетації спостерігається лише за умов достатньої зволоженості ґрунту. Результати досліджень показали, що максимальну ефективність вирощування ярої твердої пшениці забезпечує обробка зазначеним мікродобривом насіння та рослин як окремо у фазу кущіння та наливу зерна, так і при сумісній їх обробці. Рівень врожаю при цьому становить 1,87–1,92 т/га, прибуток — 803–818 грн/га, рівень рентабельності — 38–39%. За цих умов вирощування собівартість продукції була найнижчою — 110–112 грн/ц.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: