технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МІКРОБНИЙ ПРЕПАРАТ АБТ - ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ УРОЖАЙНОСТІ РІПЧАСТОЇ ЦИБУЛІ


Призначення розробки: Мікробний препарат АБТ призначений для підвищення урожайності цибулі ріпчастої.

Рекомендована область застосування: Сільське господарство (рослинництво).

Переваги перед аналогами: Застосування препарату АБТ сприяє підвищенню якості продукції: у цибулинах зростає вміст загального цукру до 7–28% та аскорбінової кислоти до 20–40%, тоді як вміст нітратів знижується від 9 до 26%, порівняно з показниками контролю, залежно від сорту й умов вирощування.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: При використанні препарату АБТ у виробничих умовах ДА “Дослідне господарство Носівська селекційно-дослідна станція ІСМАВ НААН” врожайність ріпчастої цибулі підвищилась у середньому на 26%, рентабельність вирощування цієї культури зросла на 37–63 в.п.

Опис розробки:
()
Ріпчаста цибуля — важлива сільськогосподарська культура, річна потреба одного українця в якій становить у середньому 10 кг. Цибуля як культура, багата на вітаміни, білки, вуглеводи, а також ефірні сполуки, які мають фітонцидні властивості, займає 13% посівних площ, що відводяться у нашій країні під овочеві культури. Розроблено ефективний засіб для підвищення урожайності овочевих культур за рахунок бактеризації. Для цього розроблено мікробний препарат АБТ, в якому бактерії роду Azotobacter перебувають у стані спокою — у формі цист. Завдяки цьому препарат має подовжений термін зберігання, а клітини азотобактера, потрапляючи в несприятливі умови (на- приклад, під час посухи), не втрачають своєї життєдіяльності. Біопрепарат має здатність стимулювати ріст овочевих культур, зокрема, ріпчастої цибулі, підсилює активність азотфіксації в кореневій зоні рослин, стримує розвиток фітопатогенних грибів і бактерій. Ефективність АБТ протягом трьох років досліджувалась при вирощуванні ріпчастої цибулі в ґрунтово-кліматичних умовах Полісся на дерновопідзолистому легкосуглинковому ґрунті, а також на типовому чорноземі у ґрунтово-кліматичних умовах Лісостепу. Результати показали, що при застосуванні препарату в умовах Полісся за три роки досліджень приріст урожаю цибулі сорту Стригунівська носівська становив у середньому 23%, сорту Веселка — 27%. В умовах Лісостепу врожайність цибулі сорту Ткаченківська підвищилась у середньому на 25%, сорту Веселка — на 24%.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: