технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЕНЕРГООЩАДНА ПАСОВИЩНА ЕЛЕКТРООГОРОЖА ДЛЯ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ


Призначення розробки: Енергоощадна електроогорожа призначена для випасання ВРХ на прифермських пасовищах.

Рекомендована область застосування: Тваринництво.

Технічна характеристика: Технічна характеристика пасовищної електроогорожі: Максимальна довжина однопровідної електроогорожі, км 10 Максимальна площа пасовища, га 200 Амплітуда імпульсної напруги, кВ 6–7 Частота пульсації, імп./с 0,8–1,2 Заряд імпульсу, мКл 1,0–1,2 Напруга живлення, В ~220 Потужність споживання, Вт/год 15

Переваги перед аналогами: Енергоощадність.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Розробка впроваджена у ДП “ДГ “Оброшине” на площі 260 га. Річний економічний ефект від її використання на 1 га пасовища становить 896 грн.

Опис розробки:
()
Розвиток тваринництва передбачає механізацію технологічних процесів із застосуванням сучасної енергоощадної техніки. Особливо важливе значення має пасовищне утримання тварин молочного і м’ясного напряму в літній період, що дає можливість у 2,5 раза зменшити затрати енергії на 1 кг тваринницької продукції. Розроблено електроогорожу для випасання ВРХ на прифермських пасовищах. Її застосування забезпечує сприятливі умови для раціонального та ефективного використання пасовищ і догляду за ними, включаючи такі операції, як полив, підсівання трав та почергове перезалуження окремих ділянок. Нова розробка призначена для огородження чергових загінок і порцій у них на пасовищах, призначених для випасання великої рогатої худоби й молодняку, а також вигульних майданчиків на фермах, прифермських ділянок і цілих тваринницьких комплексів. Вона складається зі стаціонарної та переставної частин. Живлення електроогорожі забезпечується за допомогою генератора високовольтних імпульсів, призначеного для перетворення енергії змінного струму промислової частоти в енергію високовольтних гостроконечних імпульсів. Для стаціонарної огорожі використовуються дерев’яні стовпчики довжиною 1,6–1,8 м, або стандартні опори. Натяжні, ворітні і кутові опори забивають на глибину 0,8 м, підтримуючі — на глибину 0,6 м. Струмопроводом у скотопрогоні слугує стальний оцинкований дріт діаметром 2–2,5 мм, закріплений на опорах з використанням спеціальних поліетиленових ізоляторів на висоті 85–90 см. Скотопрогін прокладають, починаючи безпосередньо від воріт вигульного майданчика ферми чи літнього табору вздовж усього пасовища. Ширина скотопрогону залежить від величини стада, яке випасається, стану покриття і може становити від 8 до 12 м. Відстань між стовпцями скотопрогону залежить від товщини дроту і повинна бути в межах 8–15 м. Скотопрогін слід влаштовувати так, щоб зручно було розбивати всю площу на умовні ділянки. Науковцями зроблені відповідні розрахунки.

Відомості про новизну розробки:


ноу-хау--
1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: