технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЕКЗОТЕРМІЧНА СУМІШ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТЕРМІЧНИХ ШВИДКОРІЗАЛЬНИХ СТАЛЕЙ


Призначення розробки: Екзотермічна суміш призначена для отримання високоперегрітої швидкорізальної сталі з оксидів легуючих елементів, або їх порошків при їх відновленні алюмінієм і при мінімальному випалюванні легуючих елементів.

Рекомендована область застосування: Винахід може бути реалізований в інструментальному виробництві при виготовленні металорізального інструменту і ремонтному виробництві для наплавлення і відновлення високотвердих частин деталей, напрямних елементів верстатів (обладнання) та ін.

Переваги перед аналогами: Винайдена металотермічна суміш дозволяє на відміну від існуючих складів синтезувати металотермічний сплав, що вміщує підвищену кількість вольфраму, кобальту, ванадію, силіцію, марганцю, молібдену, які надходять з лігатури. Крім того, синтез на основі розробленої металотермічної суміші є повністю автономним процесом, незалежним від складного і дорогого обладнання, крупних джерел енергії і має високу швидкість та продуктивність усього процесу (час горіння суміші триває 20-30 с). Аналогів даного складу суміші для металотермічного синтезу інструментальних високолегованих швидкорізальних сталей за кордоном немає.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Техніко-економічні показники привабливості розробки для просування на ринок, впровадження та реалізації (технічне рішення за винаходом (а); вітчизняний аналог (б); закордонний аналог(в)): 1. Економічний ефект від впровадження, грн.: 1,5 млн. грн. в рік (а); 1,0 млн. грн. (б); відсутнє (в). 2. Технологічна підготовка виробництва, рік: 1,0 (а); 1,5 (б); відсутнє (в). 3. Коефіцієнт окупності :0,1 (а); 0,5 (б); відсутнє (в). Використання екзотермічної суміші для отримання термітних швидкорізальних сталей економічно доцільне у випадках, коли потрібно терміново (за лічені секунди) отримати рідку швидкорізальну сталь в ремонтних неспеціалізованих майстернях і, навіть, "польових" умовах. Особливості екзотермічної суміші позитивно вплинули також на властивості синтезованої сталі, і дозволяють застосовувати литу термітну швидкорізальну сталь для процесу різання, демонструючи кращі властивості, ніж у сплавів, отриманих промисловими технологіями.

Опис розробки:
()
Екзотермічна суміш містить фероалюмінієвий терміт, оксиди легуючих елементів або порошки цих елементів, і відрізняється тим, що фероалюмінієвий терміт компонують із залізної окалини у вигляді відходів ковальського і прокатного виробництв та алюмінію у вигляді млива алюмінієвої стружки, а як легуючі елементи використовують оксиди або порошки металів (хром металевий або ферохром ФХ65-7А, силікокальцій С40Л10, феросиліцій ФС65Ал3,5, ферованадій (75%-ий), карбон, молібден, оксид вольфраму) при відповідних співвідношеннях компонентів. Ступінь розробки технічного рішення за винаходом знаходиться на стадії дослідно-конструкторського використання, технологічна підготовка для впровадження у серійне виробництво займе 1 рік. Переваги використання екзотермічної суміші даного складу полягають у тому, що екзотермічна суміш дозволить високоефективно з мінімальним випалюванням легуючих елементів і за короткий період часу отримувати швидкорізальну сталь в умовах виробничих приміщень, непристосованих для звичайних методів плавлення сплавів, а також з'являється можливість здійснювати наплавлення заготовок і деталей сплавами з швидкорізальної сталі у ремонтних цехах і майстернях.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: