технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПОСІБ МЕТАЛОТЕРМІЧНОГО ПРИВАРЮВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ ПЛАСТИНИ ДО ОСНОВИ ІНСТРУМЕНТУ


Призначення розробки: Винахід відноситься до способів виготовлення заготовок інструментів зварюванням та литвом за допомогою металотермічної суміші і може бути використаний при терміновому виготовленні заготовок інструментів(наприклад різців), а також при термітному наплавленні інструментальних матеріалів на поверхні заготовок у ремонтних цехах.

Рекомендована область застосування: Інструментальне виробництво (виготовлення металорізального інструменту), ремонтне виробництво (наплавлення і відновлення високотвердих частин деталей, напрямних елементів верстатів,обладнання) та ін.

Переваги перед аналогами: Даний спосіб синтезу високолегованого сплаву є повністю автономним процесом, незалежним від складного і дорогого обладнання для синтезу, крупних джерел енергії та має високу швидкість і продуктивність усього процесу (час горіння суміші триває 20-30 с), що відкриває широкі можливості для використання і наплавлення термітних швидкорізальних сталей на інструмент. Аналогів даного складу суміші для металотермічного синтезу інструментальних високолегованих швидкорізальних сталей за кордоном немає.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Використання металотермічного синтезу і наплавлення економічно доцільне у випадках, коли потрібно терміново (за лічені секунди) отримати рідку швидкорізальну сталь в ремонтних неспеціалізованих майстернях і навіть "польових" умовах. Спосіб отримання сплаву, умови твердіння і особливості синтезованого сплаву позитивно вплинули також на властивості синтезованої сталі і дозволяють застосовувати литу термітну швидкорізальну сталь для процесу різання, демонструючи властивості кращі, ніж у сплаву, отриманого промисловими технологіями.

Опис розробки:
()
Спосіб металотермічного приварювання інструментальної пластини із швидкорізальної сталі до основи інструменту включає процес металотермічної реакції отримання рідкого сплаву, що відбувається в результаті горіння суміші терміту і порошку оксиду алюмінію. При проведенні металотермічної реакції додатково використовують порошок оксиду вольфраму, а в отриманий рідкий сплав, який використовують для приварювання інструментальної пластини до основи інструменту, вводять лігатуру, а саме феромарганець, феросиліцій, феромолібден, ферохром і кобальт. Даний спосіб і технологія, що його реалізовує, дозволять високоефективно отримувати швидкорізальну сталь в умовах ремонтних майстерень, цехів та інших виробничих приміщень, непристосованих для звичайних методів плавлення сплавів, а також з'являється можливість здійснювати наплавлення заготовок і деталей сплавами з швидкорізальної сталі. Ступінь розробки технічного рішення за винаходом знаходиться на стадії дослідно-конструкторського використання, технологічна ж підготовка для впровадження у серійне виробництво займе 1 рік.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: